Zahradní bazény

Jaké jsou druhy zahradních bazénů?

Bazény jsou s létem neodmyslitelně spjaté. Lidé si je na své zahrady pořizují proto, aby se vyhnuli přeplněným koupalištím, dopřáli si soukromé wellness, nebo udělali radost svým dětem. Pokud tedy i vy přemýšlíte, že si koupíte zahradní bazén, ale zatím jste se nerozhodli, který druh je právě pro vás ten pravý, jste tu na správném místě. Prozradíme vám základní druhy bazénů, pro koho jsou vhodné, jejich výhody a nevýhody.

Druhy zahradních bazénů

Druhů zahradních bazénů je celá řada, ovšem ty základní kategorie jsou bazény zapuštěné, polozapuštěné bazény a nadzemní bazény. Navzájem se od sebe liší v mnoha ohledech, pojďme se tedy společně podívat na ty největší rozdíly.

1) Zapuštěné bazény

Jedním z nejznámějších druhů zahradních bazénů jsou klasické zapuštěné bazény. Ty zná každý z nás především z hotelů a koupališť. Jejich pořizovací cena je vyšší, nežli u zbylých druhů a tak pokud přemýšlíte, že si jej koupíte na zahradu, musíte počítat s vyšším finančním obnosem. Zapuštěné bazény se hodí na větší rovinatý terén. Nejznámější poddruhy zapuštěných bazénů jsou bazény betonové, fóliové, pastované a plechové bazény. Jednotlivé druhy se od sebe liší nejen pořizovací cenou, ale i použitým materiálem a jeho kvalitou. Tento druh bazénu si hravě poradí i se zimou a při správném zazimování nehrozí během chladných dní žádné riziko poškození.

2) Polozapuštěné bazény

Druhým druhem zahradních bazénů, které stojí za zmínku, jsou polozapuštěné bazény. Jedná se o levnější variantu, nežli jsou bazény plně zapuštěné. Jsou typické tím, že část bazénu je zapuštěná v zemi a část je nadzemní, hodí se tak například do svahovitých terénů. Výrobních materiálů je celá řada, nejčastěji se však jedná o bazény plastové, nebo fóliové. Polozoapuštěné bazény můžete taktéž nechat sestavené i v zimě – stačí bazén správně zazimovat a dobře se o něj starat.

3) Nadzemní bazény

Nadzemní bazény jsou v současné době nejrozšířenější a zároveň i finančně nejdostupnější varianta vlastního bazénu. Jejich sestavení je velmi jednoduché a zvládne jej opravdu každý. Nevýhodou tohoto druhu zahradních bazénů je fakt, že životnost je obvykle nižší. Nevýhodou i fakt, že se vyrábí omezené množství velikostí a modelů, ze kterých si můžete vybírat. Mezi základní poddruhy nadzemních bazénů patří bazény nafukovací, bazény fóliové a bazény plastové.

  1. Nafukovací nadzemní bazény
    Nafukovací nadzemní bazény jsou nestárnoucí klasika. Obvykle mají kruhový, nebo obdélníkový tvar a jsou hodně využívané jako sezónní záležitost pro malé děti. Jejich sestavení je velmi jednoduché a zpravidla vám k němu stačí pouze pumpička. Nevýhodou je fakt, že bazén je náchylný na poškození. Musíte si dávat pozor, aby nedošlo k jeho propíchnutí. Do bazénu se nedoporučuje ani skákat. Velkou výhodou je i opravdu nízká pořizovací cena a snadná manipulace. Bazén můžete kdykoliv vyfouknout, přemístit a znovu sestavit. Nafukovací bazény je nutné zazimovávat.

  2. Plastové nadzemní bazény
    Druhým velmi rozšířeným typem nadzemních bazénů, jsou bazény plastové. Oproti těm nafukovacím jsou bytelnější a kvalitnější. Na výběr máte i z více velikostí a tvarů. Obvykle se jedná o celoplastovou nádobu, kterou můžete snadno přemisťovat dle své libosti. Dražší a modernější typy možnost připojení na filtraci vody, díky čemuž se voda méně kazí a je neustále čistá.

  3. Fóliové nadzemní bazény
    Posledním velmi rozšířeným druhem nadzemních bazénů jsou bazény fóliové. Ty jsou stejně jako předešlé druhy snadné sestavit. Vynikají i svoji snadnou manipulací. Oproti nafukovacím bazénům jsou sice dražší, ale o to více kvalitní a bytelnější. Filtrace vody je u modernějších druhů samozřejmostí. V některých případech je možné nechat fóliové bazény i venku na mrazu, nicméně závisí především na konkrétním modelu a jeho výrobci. Vždy se tak řiďte jeho doporučeními.

Více...
Filtrování Řazení
Počet nalezených produktů: 0

Nic jsme nenašli

Zkuste hledat jinak