Zahradní bazény

Pokud jste se rozhodli pro koupi zahradního bazénu, ale nevíte, podle čeho byste měli vybírat, jste tu na správné adrese. Poradíme vám, jaké jsou druhy zahradních bazénů, jaké jsou rozměry a tvary zahradních bazénů a jaká je jejich cenová relace.

Druhy zahradních bazénu

Druhů zahradních bazénů je celá řada. Nicméně základní dělení dle jejich umístění je na bazény zapuštěné, bazény polozapuštěné a bazény nadzemní.

  • Bazény zapuštěné, jsou též nazývaný jako bazény vestavěné, nebo bazény pevné. Jedná se bezpochyby o nejluxusnější a nejhezčí variantu. S tímto druhem bazénu se můžete setkat jak na zahradě rodinného domu, tak na koupalištích, nebo v hotelech. Zapuštěné bazény jsou velmi kvalitní a bytelné. Mezi jejich nespornou výhodu patří i fakt, že mohou mít jakýkoliv tvar i velikost. Bazén si tak snadno můžete nechat vytvarovat dle svých individuálních požadavků. Nicméně jedná se také o nejdražší variantu zahradního bazénu.
  • Polozapuštěné bazény jsou kompromisem mezi bazény nadzemními a bazény vestavěnými. Polozapuštěné zahradní bazény se nejčastěji staví ve svahovitém terénu. Některé druhy polozapuštěných bazénů jsou celoroční, jiné je nutné rozkládat a zazimovávat. Tuhle informaci vždy najdete v příbalovém letáku výrobce. 
  • Nejlevnější variantou jsou nadzemní bazény. Nadzemní zahradní bazény mají tu výhodu, že kvůli jejich postavení nemusíte nijak upravovat zahradní terén. Stačí vám podložka a rovný povrch. Jedná se bezpochyby o nejlevnější variantu.

Výrobní materiály bazénů

Bazény se vyrábí z celé řady materiálů. To, jaký výrobní materiál zvolíte, by se mělo odvíjet od toho, zda si přejete mít zahradní bazén zapuštěný, polozapuštěný, nebo nadzemní. Nejčastějšími výrobními materiály jsou plast, fólie nebo PVC. Zapuštěné zahradní bazény mohou být i zděné a obložené například kachličkami. Tento druh bazénů najdete především na koupalištních nebo hotelech. Výhodou tohoto druhu je vysoká odolnost a snadná údržba. Ovšem, pokud vám jedna kachlička praskne, mohou být hrany ostré a způsobit zranění.

Plast se používá nejčastěji u zapuštěných, nebo polozapuštěných zahradních bazénů. Jedná o jednu velkou nádobu, která je následně zasazena do konstrukce. Plastové bazény se dobře udržují. Zároveň jde o dobrý kompromis mezi cenou a výkonem. Připojení na filtrace je samozřejmostí.

PVC je materiál, který se nejčastěji využívá u nadzemních nafukovacích bazénů. Nafukovací bazény jsou asi nejrozšířenějším druhem. Jsou levné, kvalitní a při správném používání mohou vydržet i několik sezón. Některé modely lze napojit i na bazénovou filtraci. Nevýhodou je neustálé riziko propíchnutí. Proto dbejte na to, aby se k bazénu nedostal žádný domácí mazlíček.

Fóliové bazény jsou nejčastěji polozapuštěné, nebo nadzemní. Obvykle mají pevnou konstrukci a patří ke kvalitnějším modelům. Fóliové bazény jsou oproti nafukovacím bazénům větší, robustnější a stabilnější. Odpadá vám i riziko propíchnutí. Naprostou většinu modelů můžete napojit i na filtraci. Nicméně oproti nafukovacím bazénům jsou i dražší.

Příprava terénu

Pokud se rozhodnete pořídit bazén, myslete i na to, že pravděpodobně tomu budete muset přizpůsobit i podloží. Zahradní bazény zapuštěné, nebo polozapuštěné, vyžadují vykopání díry do země. Povrchová úprava u těchto druhů je nezbytná. U bazénů nadzemních není povrch nutné nějak speciálně upravovat. Bohatě vám bude stačit rovná plocha bez kamínků a podložka pod bazén.

Příslušenství

Pokud se rozhodnete zainvestovat do koupě zahradního bazénu, určitě popřemýšlejte i nad koupí bazénové filtrace (na výběr máte kartušovou filtraci, nebo filtraci pískovou), schůdků, bazénového vysavače a krycí plachty. Díky tomuto příslušenství se vám bazén bude podstatné lépe udržovat a navíc ušetříte peníze za bazénovou chemii.

Více...

Nejprodávanější produkty

Marimex Tampa 1,83x0,51 m bez příslušenství
919 599
Skladem na prodejnědoručíme 2.12.2022
Filtrování Řazení
Počet nalezených produktů: 1