Sporáky na tuhá paliva s výměníkem

Sporák na tuhá paliva může být nejen zdrojem tepla, ať už ho užíváte jako hlavní zdroj vytápění nebo jen k občasnému přitápění mimo topnou sezónu, ale i výrazným designovým prvkem vaší kuchyně, chaty, chalupy. A když si vyberete sporák s prosklenými dvířky spalovací komory, oceníte i uklidňující pohled do plamenů při odpolední siestě nebo večerním posezení s rodinou, přáteli.

Sporák na dřevo vám nejen vytopí přilehlé prostory, ale můžete ho napojit na teplovodní systém celého objektu a vytápět jím všechny místnosti.

Při výběru sporáku s teplovdním výměníkem bychom měli vzít v potaz nejen jeho vzhled, ale hlavně velikost a tepelné ztráty objektu, který bude vytápět.

Výkon do prostoru a do výměníku musí být nejhlavnějším aspektem při výběru sporáku s výměníkem. Proto pečlivě zvažte vytápěné prostory a jejich tepelné ztráty. Všem je nám jasné, co se stane, pokud si koupíte méně výkonný sporák, než je do vašich prostor vhodný. Ale ani opačná varianta, tedy nadhodnocený výkon, není správná. Každá kamna potřebují správně hořet a spalovat. Tudíž je nesmíme výrazně omezovat na výkonu množstvím paliva ani vpouštěného vzduchu. Tím bychom dosáhli špatného hoření, kouření, zadehtovaného skla, kouřovodů a komínu. 

Dalším aspektem by měl být materiál, ze kterého je sporák na pevná paliva vyrobený. Ocelový sporák bude předávat do teplo do místnosti, ve které je umístěn ihned po roztopení. Na druhou stranu, jakmile vyhasne, pocítíte to téměř vzápětí a pokud nemáte v samé místnosti radiátor, budete mít brzy chladno. Litinový sporák se nahřívá déle, ale po vyhasnutí spalovací komory se budete ještě dlouho hřát jeho naakumulovaným teplem.

Pak musíte vzít v potaz průměr a vývod kouřovodu.

Více...

Nejprodávanější produkty

Filtrování Řazení
cm
cm
Počet nalezených produktů: 6