Příslušenství pro bazény

Stále hledáte, jak byste svůj bazén vylepšili? Příslušenství pro bazény ulehčuje údržbu bazénu a zpříjemňuje jeho využívání. Pojďme se společně podívat na to, jaké vybavení je nejpotřebnější a nejkupovanější.

Bazénové filtrace

Asi nejzákladnějším a nejrozšířenějším bazénovým příslušenstvím, jsou bazénové filtrace. Jejich koupě není podmínkou, ale věřte, že ve finále vám ulehčí soustu času, i peněz za bazénové chemie. Filtrace nasávají vodu, ženou ji přes filtr, vyčistí ji a následně vrací zpět do bazénu. Díky filtraci bude voda v bazénu čistá a nebude se vám tolik kazit. Nebudete tak muset dokupovat ani tolik bazénové chemie – což potěší především vaši peněženku. Na výběr máte z kartušové bazénové filtrace a pískové bazénové filtrace. Kartušové filtrace jsou levnější, fungují na principu vyměnitelného filtru a hodí se především pro bazény s menším objemem vody. Pískové filtrace jsou dražší a kvalitnější. Fungují na principu písku, přes který protéká voda. Jsou vhodné i pro velké bazény.

Krycí plachty

Další příslušenství pro bazény, které by nemělo chybět ani ve vaší domácnosti, jsou krycí plachty. Krycí plachty můžeme rozdělit do tří podskupin. Klasické krycí plachty bazénu, solární krycí plachty a zimní plachty bazénu. Klasická krycí plachta je téměř nutné příslušenství pro bazény. Zabraňuje pádu listí, pilu, prachu a dalších nečistotám do bazénu. Žádnou přidanou funkci tento druh plachet nemá. Druhou možností jsou solární plachty do bazénu. Ty mají stejnou funkci, jako krycí plachty klasické, jen s tím rozdílem, že navíc díky slunečním paprskům ohřívají vodu. Posledním druhem jsou zimní krycí plachty. Zimní krycí plachtu budete potřebovat za předpokladu, že máte celoroční bazén, který je nutné správně zazimovat. Díky plachtě bude bazén lépe chráněn před mrazem.

Podložky pod bazén

Zejména pokud máte bazén nafukovací, jistě oceníte i speciální podložku pod bazén. Jedná se o základní příslušenství pro bazény, které zabraňuje poškození a propíchnutí bazénu. Podložka uhlazuje zeminu a brousí ostré hrany, které mohou vytvořit kamínky, nebo kořínky. Pokud tedy chcete, aby vám bazén vydržel několik sezón, určitě byste měli zainvestovat i do podložky.

Schůdky do bazénu

Dalším téměř nutným příslušenstvím pro bazény, jsou schůdky. Pokud si je nepořídíte, jen těžko se do bazénu dostanete. Navíc, pokud máte děti, hrozí riziko, že se nebudou moci dostat z bazénu ven a stane se neštěstí. Při výběru schůdků do bazénu mějte na paměti, že musí být dostatečně vysoké a nesmí se opírat o konstrukci bazénu - mohlo by snadno dojít k poškození bazénu. Schůdky jsou nejčastěji zabudované, kovové, nebo plastové. To jaký výrobní materiál zvolíte, záleží především na konstrukci vašeho bazénu a na tom, kolik do schůdků chcete investovat. Ať už vyberete jakýkoliv materiál, myslete na protiskluzovou úpravu povrchu. Pokud by schůdky klouzaly, hrozí riziko nepříjemného pádu.

Ostatní bazénové příslušenství

Kromě ji zmíněného, existují i další bazénová příslušenství – jako například tepelná čerpadla, solární ohřevy, nebo hračky. Jedná se o doplňky, které více, či méně zpříjemňují koupání, nebo prodlužují koupací sezónu. Solární ohřevy oceníte hlavně, pokud budete chtít využívat bazén i na jaře, nebo na podzim. Pokud se chystáte začít využívat solární panely, nebo čerpadla, jistě se vám bude hodit i kryt na bazén. Díky němu vám vzniklé teplo nebude z bazénu unikat a vy se budete moci koupat klidně i v chladném období.

Hračky do bazénu jsou speciální kapitola, která by mohla vydat na samostatný článek. Hraček je opravdu nepřeberné množství. Řadíme sem dětská nafukovací hrací centra, skluzavky, nafukovací kruhy, nafukovací lehátka, vodní pistole, nafukovací míče a řadu dalších hraček. Nejedná se o nezbytné vybavení a jejich koupě není nutná. Ovšem zpříjemňují požitek z koupele a užijete si s nimi spoustu legrace.

Více...
Filtrování Řazení
Počet nalezených produktů: 0

Nic jsme nenašli

Zkuste hledat jinak