POMOCNÍK, BEZ KTERÉHO SE NA ZAHRADĚ NEOBEJDETE

Tivis.cz

POMOCNÍK, BEZ KTERÉHO SE NA ZAHRADĚ NEOBEJDETE

Benzinová sekačka, POMOCNÍK, BEZ KTERÉHO SE NA ZAHRADĚ NEOBEJDETE

Udržovaná zahrada je naší vizitkou. Podstatný roli v celkovém vzhledu hraje trávník, vždyť je to jedna z prvních věcí, kterou návštěva či okolní kolemjdoucí zaregistrují. Péče o trávník nás nemusí stát nadlidské úsilí, pokud si práci usnadníme sekačkou na trávu.

sekačka.jpg

Základem péče o trávník je sečení trávy. Pokud je provádíme pravidelně, podporuje se hustota trávníku, a to zlepšuje jeho vzhled. Proto je sekačka na trávu nezbytným pomocníkem, pokud chceme vytvořit ze zahrady útulné místo, kde budete rádi trávit svůj čas.

Začínáte budovat okrasnou zahradu? Nebo jste právě zjistili, že vaše stará sekačka dosluhuje a je třeba pořídit novou? Nejste si jisti, jakou vybrat? Stručně vás zde seznámíme se dvěma základními druhy a nastíníme jejich vlastnosti. Každá z nich se totiž hodí pro trochu jiný druh zahrad.

 

 Elektrická sekačka na trávu

Jak už je jasné z názvu, jedná se o sekačku s elektrickým pohonem (na 230 V). Je tedy závislá na zdroji elektrické energie, s čímž souvisí skutečnost, že při samotném sekání jsme omezeni délkou kabelu. Z toho důvodu je vhodnější pro menší travní plochy. Právě kvůli kabelu je její použití výhodnější na rovinatém či svažitém terénu bez většího množství překážek (např. stromů). A samozřejmě musíme dávat pozor, abychom jej v zápalu práce nepřesekli.

Elektrické sekačky na trávu paří na trhu k těm levnějším. Při práci oceníme nižší hmotnost a naši sousedé budou zase chválit nízkou hlučnost. Její údržba je poměrně jednoduchá, spočívá zejména v očištění a broušení nože.

☼ NÁŠ TIP ☼

fzr-2010-e.jpgFIELDMANN FZR 2010-E je ideální elektrická sekačka pro menší plochy včetně předzahrádek (doporučená plocha sečení je 250 m2). Práce s ní je příjemná, protože má nízkou hmotnost a je snadno ovladatelná. Umožňuje sečení ve třech různých polohách. Při uskladnění v garáži či kůlně oceníte skládací madlo. Sekačka má příkon 1000 W. 

 

 

Benzinová sekačka na trávu

U benzinové sekačky nejsme omezeni kabelem, a proto snadněji zvládneme posekat větší travní plochy a nemusíme se bát ani členitějšího terénu. Samozřejmě s ní můžeme sekat i rovinatou předzahrádku, takže použití této sekačky je univerzální. Při práci nám přijde vhod obecně vyšší výkonnost.

 

S benzinovým motorem souvisí nejen větší hmotnost, ale dražší pořizovací cena a o něco vyšší provozní náklady. O víkendu nás (a hlavně okolní obyvatele) může potrápit vyšší hlučnost. Při údržbě nesmíme zapomenout nejen na pravidelné doplnění oleje, benzinu, ale i zkontrolovat filtr a svíčku.

☼ NÁŠ TIP ☼

FZR 5110 b.jpgPokud hledáte skutečně spolehlivou a kvalitní benzinovou sekačku, neměla by vaší pozornosti uniknout FIELDMANN FZR 5110 b s čtyřtaktním motorem o výkonu 140 cm3. Posečete s ní i rozsáhlé travní plochy (doporučená plocha sečení je slušných 1800 m2). Výrobek je vybaven systémem 4 v 1 (sběr, mulčování, boční a zadní odhoz). Komfort při sečení zajistí nastavitelné madlo s pěnovým potahem, jež tlumí vibrace. Umožňuje sečení v šesti různých polohách. Kola jsou uložena v kuličkových ložiscích pro vyšší životnost.


 

Výhody:      nízká pořizovací cena                                              univerzální použití

                       nízká hmotnost                                                       použití kdekoliv (bez kabelu)

                       nízká úroveň hluku (a vibrací)                                 vysoká výkonnost       

                       jednoduchá údržba                                                 i do členitějších terénů

                       ekologický pohon


Nevýhody:   omezený dosah                                                           větší hmotnost            

                        nevhodná do náročnějšího terénu                               vyšší hlučnost a vibrace

                       manipulace s kabelem (možné přeseknutí)                  složitější údržba a startování

Doprava zdarma

U většiny produktů

Rodinný obchod

Jsme tu pro Vás od roku 1990

Spolehlivý servis

Kvalita doručení, záruční i pozáruční servis

Autorizovaný prodejce

Všechny výrobky jsou výhradně pro český trh