Produkty
{{product.title}} {{(product.price | customCurrency)}}
Kategorie
{{(basket.prices.totalPrice | customCurrency)}}{{getBasketItemCount(basket.items)}}
{{basketItem.product.title}}
{{basketItem.quantity}}x {{basketItem.product.title}}
{{ $index > 0 ? ', ' : '' }}{{ isColorParameter(parameter) ? getColorText(parameter) : '' }}{{ !isColorParameter(parameter) ? parameter : '' }}
{{(getProductPrice(basketItem) | customCurrency)}}
{{additiveServiceWithPrice.name}}
{{(additiveServiceWithPrice.price | customCurrency)}}
{{basket.coupon.name}}
-{{(basket.prices.totalDiscountPrice | customCurrency)}}

3D televize: co má umět a podle čeho si vybrat?

3D televize představují revoluci na trhu s televizory. Boom třetího rozměru, nadstandardně vysoké kvality obrazu a reálného zobrazení nastartoval především filmový průmysl, který doslova vtrhl do kinosálů s filmy ve 3D kvalitě. Na zvyšující se zájem o špičkový 3D obraz zareagovali nejen provozovatelé kin a multiplexů, ale také výrobci elektroniky. Na trh proto dorazila široká nabídka 3D televizí, které takřka přetékají moderními technologiemi a přenášejí zážitek ze sledování 3D filmů z kinosálů do pohodlí našeho obývacího pokoje.

3D televize nabízejí mnoho revolučních technologií, které diváka vtahují přímo do děje filmu nebo oblíbeného pořadu. Nejde tedy jen o 3D efekt, ale také o Full HD rozlišení, vysoký barevný kontrast nebo velmi kvalitní a reálné zpracování barev. Pokud se rozhodnete pořídit si 3D televizi, musíte zvážit několik faktorů, které rozhodují o její kvalitě a především ceně. Stejně tak, jako v případě 2D televizorů se musíte rozhodnout, zda upřednostníte LCD, plazmu nebo 3D LED televize. Neméně důležitým faktorem, který hraje při výběru 3D televize také svou roli je její úhlopříčka a přidané nadstandardní funkce (USB vstupy, propojení s internetem, nahrávání na HDD nebo např. funkce All Share).

Má smysl pořizovat si 3D televizi?

Ještě než přejdeme k oněm faktorům ovlivňující výběr 3D televize, je třeba zodpovědět otázku, se kterou se mnozí z nás potýkají. Má vůbec smysl pořizovat si 3D televizi, když většina televizních stanic stále vysílá ve 2D?

Současné 3D televize dokážou při stisku jediného tlačítka na ovladači převést 2D obraz do 3D a zpět. To vše plynule, v reálném čase a bez ztráty na kvalitě výsledného obrazu. Zjednodušeně lze říci, že 3D televize nasimulují u 2D vysílání třetí rozměr pomocí tzv. konverze formátu. 3D televize automaticky přepočítá algoritmus 2D vysílání a doplní jej o třetí rozměr. Vy si tak můžete po nasazení aktivních 3D brýlí užít 3D kvality i u pořadů, které jsou vysílány ve 2D. Odpověď tedy zní: „Ano, pořídit si 3D televizi se vyplatí." Zvláště dnes, kdy televizní stanice 3D vysílání plánují.

LCD, plazma nebo LED?

Jakou technologii 3D televize zvolit? LCD, plazma nebo LED? Rozhodnout se pro konkrétní televizní technologii bývá zpočátku to nejtěžší. Všechny tři technologie totiž nabízejí vysoký standard obrazu a mají mnoho zajímavých přídavných funkcí. Obecně lze říci, že záleží vždy na vašich individuálních preferencích a požadavcích. Upřednostňujete reálné zobrazení a dokonalou věrnost zobrazovaných barev? V tom případě padne volba na 3D plazmové televize. Dáváte přednost úspoře elektrické energie? 3D LCD televize nabízejí kvalitní obraz a velmi nízkou spotřebu. Jste nadšencem vyspělých moderních technologií a zároveň příznivcem ekologie? Nejvhodnější pro vás budou úsporné a šetrné 3D LED televize, které jsou založené na nejvyspělejších technologiích a zároveň nejekologičtější ze všech.

Úhlopříčka

Jak velkou úhlopříčku potřebuji? Opět jde o individuální rozhodnutí, které je zároveň podmíněno prostorem, který máte na sledování 3D televize k dispozici. 3D efekty a vynikající kvalita obrazu lépe vyniknou a vy si více užijete na televizi s větší úhlopříčkou. Přednost větší úhlopříčce však nedávejte na úkor požitku ze sledování 3D televize. Držte se obecně platného pravidla, které jako optimální vzdálenost pro sledování televize doporučuje 2,5 násobek (některé zdroje uvádějí trojnásobek) její úhlopříčky (vše počítáno v centimetrech). Budete-li se držet tohoto doporučení, maximalizujete požitek ze sledování a vaše 3D televize bude adekvátní velikosti v rámci prostoru v místnosti, ve které ji sledujete.

Sledování 2D

Mohu na 3D televizi sledovat i vysílání ve 2D? Odpověď se nalézá hned v úvodu článku. Ano, samozřejmě to lze. Většina současných českých i zahraničních TV stanic vysálá stále ve 2D. Výrobci 3D televizí jsou si této skutečnosti vědomi a proto na všech 3D televizích můžete pohodlně sledovat vysílání ve 2D. Přepínat mezi 3D a 2D jde velmi snadno, stisknutím jediného tlačítka na ovladači. 3D TV umožňují sledování dvojrozměrného obrazu bez nutnosti jakékoliv konverze. Aktivní 3D brýle, které jsou nutností při sledování 3D, je u 2D naopak potřeba z očí sundat.

Aktivní 3D brýle

Jaké brýle jsou třeba pro sledování 3D televize? Sledovat 3D vysílání a filmy lze pouze tehdy, máme-li speciální, k tomu určené brýle. Jde tzv. aktivní 3D brýle, které se přizpůsobují vysílanému signálu 3D televize a na základě principu zatmívání tekutých krystalů uložených ve sklíčkách brýlí nám zajišťují odpovídající zážitek ze sledování filmu nebo vysílání ve třetím rozměru. Aktivní 3D brýle Samsung naleznete v mnoha případech jako součást balení 3D televize.

Sledování 3D televize s pasivními brýlemi, se kterými se potkáme v kinech, nelze!

Pokud patříte mezi ty, jež trpí dioptrickou vadou očí, máme pro vás dobrou zprávu. Sledovat 3D televize můžete i s dioptrickými brýlemi. Aktivní 3D brýle mají velmi pohodlnou a propracovanou konstrukci, která umožňuje 3D brýle nasadit přes dioptrické brýle. Brýle se při sledování navzájem nikterak neruší a vy si tak plnými doušky můžete užívat 3D efektů.

Rozlišení a další funkce

Jaké rozlišení 3D televize vybrat? 3D televize se vyrábějí pouze v rozlišení Full HD. Tedy v rozlišení 1920x1080 obrazových bodů a poměru obrazovky 16:9 (případně v rozlišení 2560x1080 s poměrem obrazovky 21:9). Rozhodování o rozlišení je v případě 3D televize výrazně usnadněno.

Jaké další funkce od 3D televize očekávat? Každý výrobce 3D televizí nabízí odlišné doplňkové funkce a technologie. Nejde tak s jistotou říci, které funkce jsou dobré a které zase naopak zbytečné. Pokud však patříte mezi příznivce všeho multimediálního, nabízíme vám tři technologie, které by u vaší 3D televize neměli rozhodně chybět.

  • Technologie Allshare - tato unikátní technologie umožňuje uživateli TV, aby pomocí počítače nebo mobilního telefonu do televize nahrával (a sdílel) mno různých souborů (video, hudba, obrázky, fotografie atd.).
  • Internet@ TV - díky funkci Internet@ TV snadno propojíte přes uživatelské rozhraní televizor s internetem. 
  • PIP - Nemůžete se rozhodnou, jaký ze dvou kanálů nebo pořadů budete sledovat? Funkce PIP nabízí jednoduché řešení. Sledujte dva pořady souběžně.

Stále se nemůžete rozhodnout, kterou 3D TV si zakoupit? Poraďte se s odborníky v kamenné prodejně Tivis nebo využijte přehledného srovnání produktů v internetovém obchodě Tivis.cz.

 

Expresní nákup Nakupte si přes telefon
546 436 165

Množstevní slevy Při nákupu více kusů Vám můžeme nabídnout slevu

Doprava zdarma Při objednávce nad 1000,- Kč