Produkty
{{product.title}} {{(product.price | customCurrency)}}
Kategorie
{{(basket.prices.totalPrice | customCurrency)}}{{getBasketItemCount(basket.items)}}
{{basketItem.product.title}}
{{basketItem.quantity}}x {{basketItem.product.title}}
{{ $index > 0 ? ', ' : '' }}{{ isColorParameter(parameter) ? getColorText(parameter) : '' }}{{ !isColorParameter(parameter) ? parameter : '' }}
{{(getProductPrice(basketItem) | customCurrency)}}
{{additiveServiceWithPrice.name}}
{{(additiveServiceWithPrice.price | customCurrency)}}
{{basket.coupon.name}}
-{{(basket.prices.totalDiscountPrice | customCurrency)}}

gril.jpg

GRILOVACÍ SEZÓNA JE ZA DVEŘMI

Jaro už je v plném proudu a teplé večery na sebe nenechají dlouho čekat. Spousta z nás je má neodmyslitelně spojené s grilování. A není divu, vždyť maso, zelenina či jiná pochoutka připravená na grilu má svoji specifickou chuť a vůni.

Někdo by snad mohl namítnout, že taková úprava stravy není zrovna nejzdravější, ale vždyť krásné počasí netrvá věčně a je třeba ho patřičně využít. Navíc dnešní grily jsou často konstruovány v souladu se zásadami zdravého stravování.

Dosluhuje vám starý gril nebo se na koupi úplně prvního teprve chystáte? Teď je na jeho nákup ideální čas, a proto je dobré si připomenout, jaké druhy grilů existují a jaké jsou jejich vlastnosti. Pak už stačí si jen připravit patřičné suroviny a pustit se do tvoření úžasných jídel coby pohoštění pro přátele, nejrůznější oslavy nebo jen tak jako méně tradiční večeře.

 

Grily na dřevěné uhlí

Ze všech grilů je právě tento asi nejblíže prastaré přípravě pokrmů na otevřeném ohni. Dřevěné uhlí se během spalování mění na žhavé uhlíky, a tak získává maso typickou kouřovou vůni. Tento typ grilu je mezi lidmi velmi oblíbený nejen kvůli nízké pořizovací ceně, ale i pro celkovou jednoduchost. Jeho konstrukce umožňuje nenáročnou údržbu, pro nepříliš velkou hmotnost je snadno přenosný.

Musíme však počítat s poněkud delší přípravou ohniště a horším regulováním teploty. Nevýhodou může být odkapávající tuk, ale tomu snadno zamezíme a zdravější jídlo získáme jeho přípravou v hliníkové misce či nádobě.  

 

gril.jpg

☼ NÁŠ TIP ☼

 Pořádáte často oslavy a potřebujete připravovat grilované pokrmy pro větší skupinu lidí? Pak by vás mohl oslovit gril na dřevěné uhlí Fieldmann FZG 1007, který má grilovací plochu 76 x 42 cm, takže pohodlně zvládnete udělat více porcí najednou. Samozřejmostí jsou kolečka pro snadný přesun a manipulaci, přitom je ale gril stabilní a pevný. Je vybaven teploměrem, víkem pro udržení potřebného klimatu a má kvalitní chromový pohyblivý rošt.

Elektrické grily

Nemáte zahradu či velký prostor? Pak je pro vás ideální gril elektrický. Jak již jeho název napovídá, musíte počítat s tím, že je závislý na elektrické přípojce. Bývá menší a pohodlně jej ale umístíte například na terasu, dokonce jej můžeme používat i přímo v interiéru vašeho domova – grilování si tak můžete užívat po celý rok bez ohledu na počasí. Grilování má méně stylovou atmosféru než při přípravě na otevřeném ohni. 

 

gc305012.jpg ☼ NÁŠ TIP ☼

Milujete grilování a chcete si je užívat po celý rok? Se stolním grilem Tefal GC 305012 to bude snadné! Můžete jej nastavit do polohy klasického grilu nebo polohy pro barbecue. Díky nepřilnavému povrchu desek bude spotřeba tuku minimální. Gril má tři pozice termostatu, takže lehce nastavíte potřebnou teplotu a jakmile je správně zahřátý, upozorní vás světelným ukazatelem.

 

Víte, co to je Quantanium™? Tuto unikátní funkci ocení nejen zastánci zdravého stravování. Jedná se o speciální nepřilnavý povrch, který výrazně minimalizuje spotřebu oleje. Samotná grilovací deska má navíc nastavitelný sklon, a tak dochází k odvodu přebytečného tuku, který stéká do odkapávací misky.

 

GR 8012.jpg ☼ NÁŠ TIP ☼

Touto technologií je vybaven například elektrický kontaktní gril CATLER GR 8012, na který je navíc prodloužená záruka 3 roky. Je ideální pro celoroční užití, podle nálady a chuti jej můžete používat jako klasický gril nebo jej doslova ve vteřině proměníte v otevřený barbecue gril

 

Plynové grily

K ohřevu používají plyn, proto jsou rozehřáté velice rychle, přičemž sílu plamene lze regulovat velice snadno. Je však třeba počítat s poněkud vyššími pořizovacími náklady. Tento typ grilů je obecně ze všech nejtěžší, většinou mají více jak 10 kg, ale jejich hmotnost může být ještě i výrazně vyšší. Sice bývají vybaveny kolečky, přesto je ale často výhodnější najít jim stálé stanoviště pro celou grilovací sezónu.

 

6390305-2.jpg

 ☼ NÁŠ TIP ☼

Grilovacích párty začíná právě s grilem G21 CALIFORNIA BBQ. Pokrmy na plynovém grilu může, díky jednoduchému použití, připravovat opravdu každý. Stačí pouze připojit lahev s plynem a gril je připraven - žádné složité zapalování rozdělávky a dlouhé čekání.

 

Dnešní nabídka grilů je opravdu velmi bohatá, a proto si vybere opravdu každý, ať už chce pořádat velké letní zahradní party nebo si zpestřit i v zimě jídelníček grilovaným pokrmem. Na závěr zbývá popřát jediné: „Dobrou chuť!“.

Doporučujeme také náš související článek GRILOVÁNÍ – MALÝ SLOVNÍČEK POJMŮ 

Expresní nákup Nakupte si přes telefon
546 436 165

Množstevní slevy Při nákupu více kusů Vám můžeme nabídnout slevu

Doprava zdarma Při objednávce nad 1000,- Kč