Jak vybrat zahradní bazén?

Jak vybrat zahradní bazén?

Jaký vybrat nafukovací bazén

Před samotným výběrem nafukovacího bazénu je potřeba vědět, kde bude bazén umístěný. Poté se musí upravit terén a to tak, aby byl povrch naprosto rovný a také pevný. Při takto upraveném terénu se může přejít k výběru nafukovacího bazénu.

Jak vybrat nadzemní bazén

Nadzemních nafukovacích bazénu existuje celá řada a je tak dobré volit to, co od bazénu očekáváte. Bazény mají nejrůznější rozměry a také se mohou lišit cenou. Velkou výhodou nafukovacího bazénu je bezesporu jeho cena a skladování. Bazén po létě vyfouknete a pohodlně opět složíte a uskladníte. Tyto bazény jsou ideální volbou pro rodiny s dětmi, kde dokonale splní svůj účel.

Na co se zaměřit při výběru:

  • Pro kolik lidí by měl bazén být?
  • Jakou částku jste schopní do bazénu investovat?
  • Jak moc bude bazén využívaný?
  • Pro koho převážně bazén kupujete?
  • Jakou hloubku a jak velký by měl být?

U nafukovacího bazénu nepotřebujete žádné speciální náčiní na instalaci. Jediné, co budete potřebovat je kompresor na nafouknutí a hadici na napuštění vodou. Po napuštění bude bazén držet automaticky tvar a sám se vytvaruje. Ve většině případů se jedná o kulatý tvar, může být však i obdélníkový a oválný. Nafukovací bazény jsou bezpečné především pro děti a to proto, že jsou gumové a nedojdete tak z žádnému zranění.

Jak hluboký by měl bazén být

Tato otázka je individuální a to proto, že každý má na nafukovací bazén jiný pohled. Pokud máte rodinu, ve které jsou předškolní děti, je dobré volit menší hloubku. Ovšem není to pravidlem, ba naopak, když děti nedosáhnou na dno, líp se naučí plavat. Ovšem je potřeba nad nimi držet neustálý dozor. Pokud zvolíte bazén s menší hloubkou, tak děti mohou dovádět a užívat si letní radovánky. Bohužel na úkor toho, že si jako dospělí moc nezaplavete. Ve většině případů se dělají kruhové nafukovací bazény s hloubkou 0,76m. Ovšem existují a nafukovací bazény pro děti s hloubkou pouze 0,51m. Ty mají zajímavé motivy a děti tak budou mít radost z plameňáka či mořské želvy. Mezi hluboké nafukovací bazény se pak řadí bazény s hloubkou 1,22 m. Průměr bazénu začíná od dětského a to od 1,83 m až po velký, který může mít až 4,57 m.

Co je k bazénu potřeba?

Mnoho bazénu, které koupíte nemá příslušenství, které potřebuje k jeho chodu. Jako první je tak dobré se podívat, co je součástí balení a podle toho dokupovat další příslušenství. Mezi toto příslušenství patří chemie do bazénu, solinátory, tepelná čerpadla, solární plachty, ale také to mohou být schodky do bazénu a další.

Mezi velmi oblíbené doplňky patří v dnešní době bazénový vysavač. Díky bazénovému vysavači se zbavíte všech nečistot ze dna bazénu. Bazénové vysavače lze koupit plně automatické, poloautomatické a ruční. Ovšem pokud plánujete koupi nafukovacího bazénu, tak Vám postačí ruční vysavač.

Údržba nafukovacího bazénu

Pravidelná údržba bazénu je zkrátka pravidlem. Tak jako o každý jiný bazén tak i o ten nafukovací se musíte během léta starat. Základem je filtrace, která drží bazén čistý a stará se o drobné nečistoty. Nečistot se můžete zbavit, jak už bylo zmíněno vysavačem anebo zvolit síťku na hmyz, díky které drobné nečistoty vytáhnete. Ovšem filtrace je tak či onak potřeba.

Druhy filtrací:

  1. Kartušová filtrace – Tyto filtrace jsou určeně přímo pro nafukovací bazény. Zpravidla se tyto filtrace využívají u bazénu do průměru cca 3,66 m. Díky této filtraci se zbavíte všech nečistot v bazéně, a to díky tomu, že voda prochází přes filtr, kde se nečistoty zachytávají. Tuto filtraci je však nutno často čistit, protože se rychle zanese. Během sezóny budete muset tuto filtraci i vyměnit.
  2. Písková filtrace – Filtrace funguje na ba bázi křemičitého písku, přes který voda prochází a nečistoty se zde usazují. Tato filtrace vydrží i řadu let a je vhodná pro bazény s velkými rozměry a převážně s pevnou konstrukcí.