Na co se dívat při výběru nafukovací vířivky?

Na co se dívat při výběru nafukovací vířivky?

Mnoho lidí si láme hlavu, podle čeho vybírat nafukovací vířivku, aby nebyli zklamaní. V dnešní době existuje nespočet druhů nafukovacích vířivek a je tak výběr mnohem těžší, než se zdá. Pokud se však budete řídit těmito rady, tak nikdy nevyberete špatně.

Vířivky na slanou vs. na sladkou voda

Při výběru nafukovací vířivky, se jako první zaměřte na to, zda chcete vířivku na slanou nebo na sladkou vodu. Díky tomu si ušetříte mnoho času s hledáním a to proto, že si hned na začátku zúžíte výběr.

  • Vířivka na slanou vodu – Oproti vířivkám na sladkou vodu se liší především Salt Water systémem, tzv. solinátorem. Díky němu nemusíte používat chemii a o všechno se postará sůl samotná. Ta dezinfikuje vodu při používání vířivky a zároveň nedráždí dýchací cesty, jako klasická chemie. Navíc se doporučuje, pokud máte citlivou kůži, nebo v případě, že využívají vířivku děti. Ovšem výběr modelů je poněkud nižší a má vyšší pořizovací cenu.
  • Vířivka na sladkou vodu – Vířivka na sladkou vodu musí být ošetřována chemií a v případě potíží s kůží tak není ideální volbou. Ovšem jejich pořizovací cena je o něco nižší, než u vířivek na slanou vodu a modelů k zakoupení je mnohem více.

Jaké jsou druhy trysek u movilních vířivek?

Masáž v podobě vířivé funkce zajišťují trysky. Ty se z pravidla rozdělují na dva základní druhy.

  1. Hydromasážní trysky – S těmito tryskami se setkáváme spíše u dražších a luxusnějších modelů. Spolu s bublinkovými tryskami poskytují intenzivnější masáž než vzduchové trysky.
  2. Vzduchové trysky – Tyto trysky jsou součástí nafukovacích vířivek i ostatních druhů vířivek. Jejich počet se může lišit dle modelu a velikosti vířivky. Z pravidla mají nafukovací vířivky okolo 80–180 trysek. V některých případech mají i samostatný ohřev vzduchu, aby byl pocit z masáže co nejpříjemnější. Čím více trysek vířivka má, tím lepší je masáž. V některých případech se můžete setkat i s informací, která udává výkon bublinkové masáže. Ta bývá od 600-800 W a čím vyšší výkon je, tím lépe.

Funkce a vybavení vířivek

Některé vířivky mají zvláštní prvky, které zlepšují kompletní relaxaci ve vířivce.

  • Aromaterapie – Některé vířivky umožňují při relaxaci také vonné esence, díky kterým je požitek z relace mnohem větší. Doporučují se však pouze u vířivek, které jsou na to určené.
  • Světelná terapie – Vířivky mohou být doplněny o světelnou LED terapii, která mění různé barvy pro zvýšení relaxace.
  • Wi-Fi připojení – Dražší modely vířivek poskytují možnost bezdrátového připojení, které slouží k ovládání na dálku. Velkou výhodou je zapínání ohřevu, když nejste doma. Poté přijedete a máte vířivku na stanové stupně k dispozici.
  • Doplňky k vířivkám – K mnoha modelům se dá dokoupit i další doplňky. Ať už schůdky k vířivce, opěrky hlavy či nafukovací lavičky na sezení.

Rozměry a kapacita

Při výběru nafukovací vířivky se dívejte i na kapacitu a rozměry vířivky. Vždy se dobře rozhodněte, kolik lidí chcete, aby vířivku využívalo. Nejde pouze o informační údaje, ale jde o to, že zařízení je konstruované na daný počet lidí a nemuselo by vydržet. Samozřejmostí je, že je rozdíl v tom, zda do nafukovací vířivky jdou 4 malé děti, nebo 4 dospělí.

V potaz musíte brát i fakt, že čím větší nafukovací vířivku koupíte, tím více Vás provoz bude stát. Nejde jenom o objem vody ve vířivce, ale jde také o ohřev vody. Tudíž čím více bude mít litrů, tím déle se bude vytápět a bude Vás stát více peněz.

Údržba nafukovací vířivky

Nafukovací vířivky jsou na tom podobně jako bazény. Vždy je potřeba o ně dbát a předcházet vzniku řas či kalu.

  • Péče o filtraci – filtrace je jedna z hlavních věcí a je potřeba se o ní starat. Většinou jde o kartušovou filtraci, kterou je potřeba měnit jednou za měsíc. Vždy však záleží na jejím stavu a znečištění vířivky. Prodloužení životnosti lze zvýšit oplachováním filtru.
  • Povrch a konstrukce – V průběhu používání byste měli dbát i na vzhled a kompletní čistotu povrchů. Vířivka se dá dobře omývat vodou a jarem. Ovšem existuje i speciální sprej, díky kterému se zbavíte mastnoty a nečistot. Nedoporučuje se vířivky čistit kartáči či jiným náčiním, co by je mohlo poškodit.