Jak vybrat nafukovací vířivku?

Jak vybrat nafukovací vířivku?

Každý, kdo má možnost si dát na zahradu, či dvorek vířivku, tak by neměl váhat. Nafukovací vířivka nezabere moc místa, a navíc Vás nevyjde napuštění na majlant. Je tudíž daleko úspornější než bazén, a to v mnoha ohledech. Nafukovací vířivky Vám zajistí wellness relaxaci u Vás doma, a to za velice přijatelné ceny. Nechte se pohltit luxusem na Vaší zahradě, či dvorku.

Podle čeho vybrat vířivku jednoduše a rychle:

 • Zásadní je kapacita – První je dobré vědět, kolik Vás bude vířivku využívat. Zpravidla se vyrábějí nafukovací vířivky pro 2, pro 4 a pro 6 lidí. U vířivek pro 6 lidí je potřeba udělat větší místo a to zpravidla 2 metry a více. Také musíte počítat s větším objemem vody, a to od 900 l až přes1200 l.
 • Tvar vířivky – Tvar vířivky je důležitý především proto, kam chcete vířivku umístit. Je tak dobré si všechno změřit dopředu, než nějaký model koupíte.
 • Počet vzduchových trysek – U trysek platí pravidlo, že čím více, tím lépe. Obvykle se tento počet pohybuje od 100 trysek po 140 trysek. Čím vyšší výkon, tím lepší.

mobilní vířivka

Působí vířivka na Vaše zdraví?

Mnoho lidí je přesvědčeno, že vířivka nemá tak blahodárné účinky na naše zdraví a psychiku, jak si mnoho lidí myslí. Ovšem to je omyl, vířivka má daleko obsáhlejší ozdravné účinky, než se zdá.

 1. Krevní tlak – Teplá voda posiluje cévy a tím se zrychluje a rozšiřuje krevní oběh. Působí tak aktivně na snížení krevního tlaku, který je dobrý pro cukrovkáře. Díky vířivce tak zamezíte jejímu zhoršení.
 2. Bolest v kloubech–Vířivka velice dobře napomáhá při onemocnění kloubů (artróza). Díky tlaku na klouby, které vyvíjejí trysky, se svaly posilují a lépe tak zvládnete svoje každodenní činnosti.
 3. Relaxace a odpočinek – Samozřejmostí je, že po náročném dni je vířivka jako stvořená pro relaxaci. Díky tryskám se uvolníte a teplá voda Vám dopřeje ten správný odpočinek. Po příjemné relaxaci se Vám pak bude dobře usínat.

Vířivka nebo bazén?

Mnoho lidí před pořízením nafukovací vířivky zvažuje, zda radši nezvolit bazén. Zde si ukážeme, jaké jsou rozdíly a proč je vířivka ta správná volba.

 • Využití – Vířivku je možné využít během celého roku, a to v případě, že nepadne teplota pod 4°C. Navíc se dá umístit do vnitřních prostorů a získáte tak wellness během celého roku. Oproti tomu bazén, je sezónní záležitost a jeho využití je maximálně 3 měsíce v roce.
 • Umístění – Vířivka z pravidla nezabere moc místa její umístění je tak daleko jednoduší. Navíc se dá umístit do vnitřních prostorů. Oproti tomu bazén, je náročný na místo a také na kompletní upravení terénu před napuštěním.
 • Cena – Cena nafukovacích vířivek, se pohybuje okolo 10 tisíc a je tak potřeba počítat s větší investicí. Ovšem bazén také není levnou záležitostí a v případě, že chcete bazén, který vydrží nějaký ten rok. Je potřeba počítat s větší investicí, než je vířivka.
 • Údržba – Údržba vody v bazéně a ve vířivce se může lišit, a to především díky tomu, kolik lidí jí využívá. Ovšem vířivka je náročnější, a to díky teplé vodě, která nahrává bakteriím. Vodu je potřeba měnit častěji než u bazénu, ovšem jde o mnohonásobně menší objem vody.
 • Využití, účinky – Bazén Vám nabídne zábavu spíše pro děti a může posloužit k cachtání, či plavání. Ovšem to záleží na velikosti bazénu. Ozdravné účinky jsou zde spíše z plavání a zdravého pohybu. Oproti tomu vířivky kladně působí na klouby a krevní tlak. Ovšem nedoporučuje se být ve vířivce déle, než 45 minut tahem.

Délka ohřevu u nafukovacích vířivek

Voda v nafukovací vířivce se ohřeje zhruba o 1,5 °C až 2,5 °C za hodinu. Doporučuje se tak vodu do vířivky napouštět už teplou, abyste předešli dlouhému zahřívání. Pokud byste napustili vířivku studenou vodou, může ohřev trvat až 12 hodin, než se vyhřeje na příjemnou teplotu.