Na co se ptát při koupi vířivky?

Na co se ptát při koupi vířivky?

Každý z nás by chtěl mít svůj malý wellness u sebe doma a netrmácet se do předražených středisek. V dnešní době je to možné, a to v případě, že si pořídíte vířivku k Vám domů.

Vířivky jsou nejen luxusem této doby, ale tak zlepšují Váš zdravotní stav. Nejen, že odbourávají stres, ale také zapomenete na všechny starosti a problémy, které Vám život připraví. Ve vířivce si dokonale odpočnete, naberete novou energii a také si užijete romantiku se svým partnerem. Dále má skvělé účinky na klouby, ztuhlost svalů, či pro kompletní uvolnění.

Kde se dá vířivka využívat?

Vířivky se hodí jak na venkovní, tak na vnitřní využití a bude jen na Vás, kam jí umístíte. Musíte však brát ohled na to, že pokud jí umístíte dovnitř, tak je dobré mít kolem vířivky dostatek místa. Nedoporučuje se mít kolem nábytek, či jiné věci, na které by se mohla dostat voda a mohla by je poškodit.

Může se umístit vířivka na jakýkoliv povrch?

Ne! Vířivku je potřeba umístit na předem připravený povrch. Ten musí být dokonale vyvážený a měl by být hladký, aby nedošlo k protržení, či k jinému poškození vířivky. Musí se dbát na zvýšenou opatrnost a zacházení s vířivkou. Na místo, kam chcete vířivku umístit by nemělo být nic jiného než čistá plocha bez kamínků, písku, či jiných předmětů. Další důležitou věcí je, zda daná plocha vířivku unese. Týká se to především teras, balkónů a jiných ploch, které nejsou konstrukčně řešeny přímo na vířivku. Je tedy dobré si dopředu zjistit, kolik má vířivka objem litrů a pro kolik lidí je určená.

Rychlost ohřevu vody

Rychlost ohřevu vody ve vířivkách se může lišit. Každá vířivka má jiný objem a jejich vyhřátí se tak může lišit. Ve většině případů se však jedná o 1,5 °C až 2,5 °C za hodinu. Záleží však na aktuální teplotě vody a také na počasí. Pokud bude tropické teplo, je vyhřívání rychlejší. Většina vířivek dosahuje maximální teploty 42 °C a provoz vířivek je možný, pokud je teplota vyšší, jak 5°C.

BELATRIX Luxury 125

Co je potřeba k vířivce přikoupit

V mnoha případech nemusíte přikupovat vůbec nic. Součástí balení je ochranná a syntetická podložka, bezpečnostní pásky k uchycení a také PVC kryt. Pokud by se podložka poškodila, nebo by se Vám zničil kryt, je možné je dokoupit v příslušenství na vířivky.

Vířivka jak pro dva, tak pro více lidí

Vířivky se vyrábějí v mnoha variantách a je možné si koupit vířivku pro dva, nebo pro více lidí. Pro rodinu se dětmi je ideální volbou vířivka pro 5-6 osob, ve které může relaxovat celá rodina. Ovšem dávejte si pozor, děti do 8 let, by měly být neustále pod dohledem rodičů, či jiného dospělého.

Na kolik přijde provoz vířivky

Tato otázka zajímá mnoho lidí, a to z toho důvodu, že jde elektřina neustále nahoru. Hlavní věcí je, od jakého poskytovatele berete elektřinu a nakolik Vás vyjde kWh. Pro maximální snížení nákladu se doporučuje zapínat vyhřívač pouze před použitím vířivky. Délka ohřevu vody záleží na aktuální teplotě. Pokud znáte aktuální ceník elektřiny, není problém se dopočítat kompletní částky. Jestliže máte solární panely, či jinou domácí elektrárnu, vyjdou Vás náklady na minimum.

Musí se ošetřovat voda ve vířivce

Tak jako u bazénů, tak i u vířivek se musí používat chemie k ošetření vody. Lze využívat klasický plovák s dávkováním, který sežene na jakémkoliv e-shopu. Základem je chlorová, či kyslíková chemie. V některých případech lze využívat i externí pískovou filtraci.

Nafouknutí vířivky a její ošetřování

Před samotným koupáním, je potřeba vířivku také nafouknout, aby měla optimální podmínky a nedošlo k protržení. Při mírném zatlačení na vrchní část okraje by se měl o 4-5 cm prohnout okraj a vytvořit malé záhyby. Takto nafouknutá vířivka je optimální pro koupání. Omývání je možné klasickým hadříkem, který můžete namočit do mýdla. Oplachujete pak čistou vodou.