Detailně o elektrokoloběžkách: Jak daleko dojede elektrokoloběžka na jedno nabití a jak dlouho se nabíjí akumulátor?

Detailně o elektrokoloběžkách: Jak daleko dojede elektrokoloběžka na jedno nabití a jak dlouho se nabíjí akumulátor?

Podívejte se společně s námi na detaily motoru, akumulátoru a baterie elektrokoloběžky. Jestli-že se seznámíte více dopodrobna s jednotlivými položkami, při samotném výběru se nemůžete dopustit jakékoliv chyby!

 

Motor elektrokoloběžky: Jaký je standardní výkon elektrokoloběžky?

Výkon elektrokoloběžky určuje především maximální rychlost a stoupání. Elektrokoloběžky s výkonem 500 W jsou vhodné spíše do terénu. Budete-li elektrokoloběžku využívat nejčastěji na jízdu po městě, bohatě vám postačí 350 W.

 

Jaké nejvyšší rychlosti může elektrokoloběžka dosáhnout?

Nejrychlejší elektrokoloběžka může dosáhnout až 50 km/h, to se týká především terénních modelů. U městských modelů počítejte s přibližně polovičním maximem.

 

Kapacita akumulátoru: Jak dlouho se nabíjí a jaká je nutná kapacita?

Chcete-li se vyvarovat vybité elektrokoloběžce v půlce vaší trasy, volte dostatečnou kapacitu akumulátoru. Akumulátor je většinou vestavěný, to znamená, že elektrokoloběžku budete muset při nabíjení přistavit k zásuvce. Nabíjení v průměru trvá 3–9 hodin (některé modely nabízejí možnost rychlonabíjení).

 

Elektrokoloběžky do terénu by měli mít kapacitu minimálně 10 Ah.

Elektrokoloběžky do města si mohou dovolit i menší, a tím pádem i lehčí akumulátory.

 

Jak daleko dojede elektrokoloběžka na jedno nabití?

Každý model elektrokoloběžky má výrobcem stanovený maximální dojezd. U městských modelů to bývá 10–30 km, u terénních typůchopperů je to klidně i 70 km. Významnou roli hraje také váha jezdce, styl jízdy a struktura terénu.

 

16.jpg