Elektrokoloběžka: Jak rychle, a jak dlouho dokáže jet?

Elektrokoloběžka: Jak rychle, a jak dlouho dokáže jet?

 

Jak rychle mohu s elektrokolobežkou jet? Jak dlouho mi elektrokoloběžka vydrží na jedno nabití? Nejen tyto otázky vás jistě napadají ve chvíli, kdy ve vašem městě zahlédnete někohoho na elektrokoloběžce. Právě tento dopravní prostředek se stal fenoménem dnešní doby a to nejen u dětí.

 

V následujícím článku vám rádi zodpovíme na často pokládané dotazy ohledně elektrokoloběžek.

 

Jak rychle jezdí elektrokoloběžka?

 

Ještě před položením této otázky si odpovězte na otázku: Jak často budu na elektoroloběžce jezdit? Pokud hodláte na elektoroloběžce jezdit dennodenně, doporučujeme vám zakoupit model s vyšším výkonem i kapacitou baterie.

 

Většina elektrokoloběžek dovoluje maximální rychlost mezi 25-35 km/h, ty nejvýkonnější až 50 km/h. Z toho logicky vyplývá, že čím vyšší výkon, tím rychlejší jízda.

 

Pro začátečníky je ideální výkon do 350 W (pro dítě vystačí výkon do 100 W), náročnější a pokročilí jezdci ocení hodnoty nad 350 W.

 

Jak dlouho vydrží elektrokoloběžka na jedno nabití?

 

Dojezdová vzdálenost elektrokoloběžky závisí na kapacitě baterie. Nejčastěji se setkáte s 10–30kilometrovou vzdáleností dojezdu, výjimečněji až do 45 km. Doba nabíjení samotné baterie je od 2 do 6 hodin.

 

Při samotném výběru elektrokoloběžky se zaměřte také na umístění baterie. Pokud budete elektrokoloběžku často přenášet, skládat atd. doporučujeme umístění baterie na na přední nápravě, takové umístění vám totiž výrazně usnadní manipulaci.

 

Výdrž baterie podpoříte také klidnější jízdou, mírnějším terénem a stálou rychlostí. K tomuto vám může pomoci tempomat, který napomáhá k udržení stálé rychlosti.

 

Některé koloběžky podporují rovněž rekuperaci. To znamená, že při brzdění se baterie lehce dobíjí, čímž se výdrž baterie prodlouží. Abyste zachovali dlouhou životnost baterie, nikdy nenechávejte elektrokoloběžku vybitou, ideálně ji ihned po vybití připojte k nabíječce.

 

Věděli jste, že doručujeme po celé České republice? Prohlédněte si naši kompletní nabídku elektrokoloběžek zde a zakupte si ji ještě v předsezóně!

 

15.jpg

X-scooters XR07 EEC Li elektrokoloběžka