Elektrokola: Obsluha a nabíjení akumulátoru

Elektrokola: Obsluha a nabíjení akumulátoru

Akumulátor patří k základním prvkům elektrokola. Pojďte se více dozvědět o jeho fungování, nabíjení a s jakými typy se u jednotlivých modelů můžete setkat.

 

Základní prvky elektrokola

  • Motor
  • Akumulátor a systém jeho uchycení v rámu
  • Ovladač s displejem
  • Senzor snímače rychlosti
  • Propojovací kabeláž
  • Příslušenství - nabíječka

 

Akumulátor

Akumulátor bývá nejčastěji uchycen ve spodní části elektrokola. Jeho vyjmutí je možné pomocí speciálního klíče, který je součástí běžné výbavy elektrokola. Uvolněním zámku a vyklopením akumulátoru do strany jej vyjměte z rámu. Tím je zajištěno snadné dobíjení bez nutnosti umístění celého jízdního kola do blízkosti elektrické zásuvky. Je nutné podotknout, že některá elektrokola mají akumulátor integrovaný, což znamená že je nutné nabíjet jej přímo na kole připojením kabelu.

 

Nabíjení provádějte vždy k tomu určeným konektorem a výhradně originální nabíječkou. Aktuální stav nabíjení můžete sledovat pomocí LED diod přímo na akumulátoru. Doba nabíjení je přibližně 2,5 h. Během provozu elektrokola můžete stav akumulátoru sledovat na displeji, nebo přímo na akumulátoru po stisknutí příslušného tlačítka.

 

K dispozici je nyní celá řada akumulátorů. Klasické, olověné akumulátory na elektrokolo představují ideální poměr cena/výkon, mohou ale představovat jistý ekologický problém při likvidaci. Nejideálnější formou jsou akumulátory na základě lithia v různých kombinacích (lithium-ionové, lithium-polymerové). Navíc jsou velmi oblíbené a snadno dostupné.

 

Péče o akumulátor elektrokola

 

Akumulátor skladujte nejlépe v nabitém stavu, během zimního období se elektrokolo nepoužívá tak často jako v létě, a proto je nutné akumulátor alespoň jednou za dva měsíce dobít.

 

Po každém nabití akumulátor připevněte pomocí klíče na elektrokolo, aby nedošlo k jeho uvolnění v průběhu jízdy. Vyjmutí akumulátoru je vhodné i při přepravování elektrokola, vyjmutím výrazně snížíte celkovou hmotnost elektrokola a manipulace bude jednodušší.

 

 

Vyberte si elektrokolo podle vašich představ v naší široké nabídce zde.

 

Neváhejte a kupte si elektrokolo ještě v předsezóně - doručení po celé České republice.

trek.jpg

CRUSSIS e-Savela 7.6-M 17" 2021 elektrokolo