Mobilní klimatizace do bytu i na chalupu

Mobilní klimatizace do bytu i na chalupu

VYTVOŘTE SI OÁZU POHODY I BĚHEM PARNÝCH DNŮ

Léto je jako stvořené pro různé vodní radovánky a skvělým časem pro dovolenou, ať už někde u moře nebo na horách. Pokud ale trávíme žhavé letní dny doma nebo v kanceláři, je to o poznání méně příjemné. Určitě to také znáte. Teploty úspěšně atakují třicítku, v interiéru je neskutečné horko a dusno, cítíte se vyřízení a bez energie, i když zrovna neděláte fyzicky nic náročného. Skvělým řešením je klimatizace, která dokáže vytvořit pohodlné prostředí i v těch nejhorších vedrech.

 

mobilní klimatizace

Jak vlastně klimatizace funguje? 

Základním principem je odvádění tepla z vnitřních prostor a naopak přívod chladného vzduchu, čímž dochází k ochlazování. V ideálním případě je chladný vzduch rozložen rovnoměrně po celé místnosti, čehož lze dosáhnout prostřednictvím natáčecích lamel (těmi je vybaven např. model DAITSU APD 12-CR). Pokud je pro nás důležitá snadná manipulace, rychlá a jednoduchá instalace, je ideální si pořídit mobilní klimatizaci.

 

Bez odvodu horkého vzduchu to nejde

Pokud si kupujeme mobilní klimatizaci, nesmíme zapomenout, že je třeba vždy odvést teplý vzduch ven z vnitřních prostor (v opačném případě se jedná o tzv. ochlazovače, které jsou ale mnohem méně účinné). Mobilní klimatizace bez hadice, resp. bez vývodu není opravdová klimatizace. Teplo se jen tak samo neztratí, je nezbytné ho vyvést pryč. 

 

Snadná instalace vás překvapí

Mobilní klimatizace do bytu je skvělým způsobem, jak si doma i během tropických veder vytvořit příjemné prostředí. Rozhodně není na místě obávat se složité montáže. Naopak, vše je velice jednoduché a zvládne to skutečně každý. Je třeba pouze zapojit přístroj do elektrické sítě, vhodně jej umístit (v dostatečné vzdálenosti od stěny či jiných překážek) a vyvést

 hadici vhodným otvorem, například oknem. Ke zvýšení účinnosti je dobré doplnit mobilní klimatizaci o těsnění oken. To se snadno pomocí suchého zipu připevní do okenní štěrbiny a následně se připojí hadice od klimatizace. Velkou výhodou je, že po vytažení hadice je možné okno kdykoliv zavřít, návlek nemusíme pokaždé odstraňovat (podívejte se např. na BSMART Návlek na okno).

https://www.youtube.com/watch?v=bRSq0vDMsTI

Výhody mobilních klimatizací

  1. Mobilní klimatizace je skutečně mobilní, není problém ji dle aktuální potřeby přemístit z jedné místnosti do druhé (to ještě více usnadní kolečka či rukojeť pro přenášení, např. u modelu Sencor SAC MT9011C nebo Sencor SAC MT7011C). 
  2. Instalace zařízení je nenáročná a finančně nenákladná. Rovněž pořizovací cena není závratná.  
  3. Existují i přístroje s automatickým odpařováním kondenzátu. Umí tedy změnit tekutinu na plynné skupenství, což zajistí zvlhčení vzduchu v interiéru (samoodpařovací schopnost mají jednotky značek Sakura Daitsu, např. Daitsu APD 9-CR). 
  4. Možná vás to překvapí, ale některé mobilní klimatizace umí i topit. Výkon není závratný, ale rozhodně zvládnout přitopit v chladnějších večerech (touto funkcí je vybaven např. DAITSU APD 12 CK nebo Belatrix 12/KN).
  5. Mobilní klimatizace je vhodná pro alergiky, a to hned z několika důvodů. Zvlhčením vzduchu v interiéru usnadní dýchání. Zvládne ochlazení bez nutnosti nadbytečného větrání, takže v pylové sezóně si do bytu nepustíme příliš alergenů. Klimatizační jednotka může být navíc vybavena filtračními funkcemi, které dokážou čistit vzduch, takže přístroj bude sloužit podobně jako čistička vzduchu. Pro odstranění alergenů slouží tzv. HEPA filtr (je možno jej použít např. v modelu Sakura SPC 9 DMA).
  6. Mobilní klimatizační jednotky mohou být vybaveny i dalšími užitečnými funkcemi, některé např. usnadní vysoušení prádla, pokud je umístíme nedaleko sušáku na prádlo (Sakura SPC 9 DMA), běžné je dálkové ovládání či časovač, která zvládne naprogramování vypnutí/zapnutí, určité teploty aj.

Někdy bývá mobilním klimatizacím vyčítaná poměrně vysoká hlučnost. Je třeba si ale uvědomit, že je zbytečné, aby jednotka běžela celý den bez přestávek a na plný výkon. Většina přístrojů je navíc vybavena nočním režimem s tichým provozem. Některé modely mají dokonce hlučnost pod 50dB, což je srovnatelné s tichou myčkou (např. Sakura SPC 9 DMA).

Vyžeňte teplo ven a užívejte si zdravějšího prostředí

Mobilní klimatizace jsou v dnešní době propracovaným přístrojem, který zvládne kromě primární funkce ochlazování i mnoho dalšího. V nesnesitelných vedrech dokážou udržet v interiéru příjemně čerstvý a svěží vzduch, navíc jej umí čistit, dle potřeby zvlhčit či odvlhčit a dokonce ionizovat. Vytvoříme si tak zdravé prostředí, kde se nám bude dobře spát, dýchat i žít. A to vše bez výrazného zásahu do rozpočtu.

mobilní klimatizace