Co vám nabízí elektrokolo?

Co vám nabízí elektrokolo?

Obliba elektrokol stále stoupá. A to nejenom v České republice. Každé druhé prodané kolo v Evropě je na elektrický pohon. A je to pochopitelné. Oproti běžným jízdním kolům nabízejí elektrokola celou řadu výhod. Také uvažujete o koupi elektrokola, ale stále váháte? Pojďme se tedy podívat, co vám elektrokolo může přinést.

Máte rádi jízdu na kole, jezdíte celý život, ale jsou místa, která jsou nad vaše síly? Kam musíte jezdit autem? A proč si i tam neudělat výlet na kole? Že byste tam nedojeli? S elektrokolem zdoláte mnohem větší vzdálenosti a převýšení. A i tak uděláte něco pro svoje zdraví a kondici. I na elektrokole totiž musíte šlapat. Pokud se chcete přemístit z místa na místo, neobejde se to bez vašeho přičinění. Budete k tomu však potřebovat mnohem méně vlastní energie než na klasickém kole. Elektrokolo je vybaveno elektromotorem poháněným baterií, který tu nejtěžší práci odvede za vás. Jen vy si určujete, jak velká bude výpomoc motoru, který lze kdykoliv vypnout a vy tak můžete elektrokolo používat jako jakékoliv jiné kolo. Motor elektrokola se hodí zvláště při cestě do kopce. Naopak na rovinkách nebo z kopce můžete jet na vlastní pohon a vypnutím motoru šetříte baterii.

Elektrokola jsou skvělým řešením pro páry, které chtějí spolu podnikat výlety na kole, ale je u nich výkonnostní rozdíl a jeden nestačí tomu druhému.

Velkým plusem elektrokol jsou minimální náklady na provoz. Jeden ujetý kilometr za pomoci motoru vás vyjde na pár halířů. Starosti si nemusíte dělat ani s vybitou baterií. Ta vydrží na jedno nabití dle modelu elektrokola až 150 km.  Pokud se vypravíte na několika denní výlet a přece jenom se vám baterie vybije, můžete ji během pár hodin dobít v jakékoliv elektrické zásuvce. Výhodou je také to, že u většiny modelů elektrokol se dá snadno baterie vyjmout a nemusíte tak k elektrické zásuvce s celým kolem.

Elektrokolo je ideálním prostředkem pro lidi, kteří se sebou chtějí něco dělat, ale necítí se na ježdění na klasickém kole. Pro lidi s nadváhou nebo horší kondicí, starší lidi, kteří milují výlety na kole, ale klasické ježdění už je zmáhá.

Pro cyklovýlety do přírody a terénu jsou určena horská elektrokola. Na elektrole se jezdí čím dál více i po městě. Třeba na nákup nebo do práce. K tomu jsou určená městská elektrokola. Pro ty, kteří chtějí jezdit po městě, ale nepohrdnou ani občasným výletem do lehčího terénu jsou určena treková a krosová elektrokola.