Nejčastější otázky a odpovědi o TV

Tivis.cz
Nejčastější otázky a odpovědi o TV

Sepsali jsme pro vás nejčastější otázky a odpovědi ohledně televizí.

Nejčastější otázky a odpovědi o TV

Jaké parametry považujete za nejdůležitější při výběru televize?

Rozhodně je to úhlopříčka a rozlišení obrazu. Uvědomte si, z jaké vzdálenosti budete televizor sledovat. Vynásobte úhlopříčku televize dva a půl krát. Tuhle vzdálenost mezi televizí a pohovkou je dobré dodržovat. Full HD TV s úhlopříčkou 100 cm sledujte z přibližné vzdálenosti 2,5 metru. Pokud prostor dovolí a máte dostatečně kvalitní příjem signálu, nebojte se větších úhlopříček. Moderní televizory pracují s parametry, jako barevná hloubka nebo dynamický kontrast HDR, které vám vykreslí dříve netušené detaily.

Full HD televizory s rozlišením 1920x1080 pixelů, jsou dnešním standardem. V současné době jsou Full HD televizory pomalu vytlačovány modely s Ultra HD 4K rozlišením. Jde o televize s rozlišením 3840x2160 pixelů, které nabízejí čtyřikrát více obrazových informací než Full HD.

Mám investovat do UHD rozlišení? Nebo je lepší Full HD?

Tato otázka je poměrně častá. Samozřejmě UHD rozlišení je podstatně vyšší a má jemnější rozlišení. Velice záleží na zdroji příjmu. Pokud zákazník používá klasickou anténu (DVB-T) doporučujeme FULL HD. Jestliže zákazník přijímá satelit (Skylink) nebo kabelovku s HD rozlišením, určitě volte TV s UHD rozlišením.

Bude TV fungovat na přechod DVB-T2 v roce 2021?

Většina našich televizorů je připravena pro příjem pozemního vysílání DVB-T2. Tyto modely mají v popisku produktu označení DVB-T2 tuner (H.265/HEVC).

Z jaké vzdálenosti doporučujete sledovat obrazovku?

Pozorovací vzdálenost není výrobcem u současných modelů předepsaná. Zákazníkům radíme vynásobit úhlopříčku televize dva a půl krát. Tím nám vyjde doporučená vzdálenost mezi televizorem a výchozím sledovacím bodem.

Zvažuji koupi prohnuté televize. Prý jsou lepší. V čem?

Prohnuté televize jsou novým trendem. Svým atraktivním designem skvěle zapadnou do moderních obývacích pokojů. Cílem této technologie je udržet relativně rovnoměrnou vzdálenost diváka od všech bodů obrazovky. Díky tomuto efektu se prohloubí vizuální zážitek.

V čem je lepší chytrá televize oproti klasické TV?

Na klasické televizi sledujete vždy to, co vám program přináší. Na Smart TV si obsah volíte sami. Můžete si nainstalovat aplikace, připojit se k bezdrátové Wi-Fi a využívat obsahový potenciál PC, notebooku i telefonu.

Sháním velkou herní televizi a zároveň, aby měla UHD. Poradíte?

Vášnivým hráčům doporučujeme televizi určitě s rychlejším procesorem pokud možno s největší možnou úhlopříčkou a nejvyšším rozlišením, které disponují i STEAM linkem.

 

Jak poznám, že má televizor příjem satelitního vysílání?

Televize umožňuje příjem satelitního vysílání, pokud má v technické specifikaci označeno příjem DVB-S2, pak nemusíte mít externí set-top-box. K příjmu je ale potřeba dokoupit modul, do kterého se dává karta pro příjem programů. 

Umí dnešní televize nahrávat na Flash disk?

Převážná část televizorů umí nahrávat na externí FLASH disk nebo HDD disk, v technických datech je uvedena informace o nahrávání nebo PVR ready.

Můžu se při zapnutém nahrávání TV dívat na jiný program?

Obecně u většiny televizorů není možné při aktivaci nahrávání přepnout na jiný program, můžete ale televizi vypnout. Případně sledovat již nahraný pořad od začátku, i když ještě není nahrávání u konce. Výjimkou jsou dvoutunerové televize u nejvyšších modelových řad.

Mám kabelový příjem, je nutné mít set-top-box od provozovatele kabelové televize?

Všechny námi nabízené televize jsou vhodné pro příjem pozemního vysílání DVB-T a pro příjem kabelové televize DVB-C. Set-top-box tak není potřeba, pokud váš kabelový provozovatel vysílá v těchto pásmech.

Jaké formáty mi přehraje USB HDD?

Dnešní TV přehrávají všechny běžně dostupné kodeky.

Mají dneska televize ještě scart konektor?

Obvykle ano, ale pouze jeden. U některých novějších modelu scart už není (je vždy uvedenou v technických datech).

 

Nenašli jste svůj dotaz mezi těmito otázkami a zajímá vás odpověď? Neváhejte nás kontaktovat, poradíme vám.

Doprava zdarma

U většiny produktů

Rodinný obchod

Jsme tu pro Vás od roku 1990

Spolehlivý servis

Kvalita doručení, záruční i pozáruční servis

Autorizovaný prodejce

Všechny výrobky jsou výhradně pro český trh