Nafukovací bazény

Jak vybrat nafukovací bazén?

Nafukovací bazény jsou nestárnoucí klasika. Téměř každý měl, nebo dokonce stále má jeden takový doma. Víte, jaké jsou jeho základní výhody a v čem vynikají?

Základní druhy bazénů

Mezi základní druhy bazénů bezpochyby patří zahradní bazény zapuštěné, polozapuštěné a bazény nadzemní.

  • Zapuštěné bazény jsou nejkvalitnější, ale také nejdražší varianta. Bazény jsou náročné na prostor a vyžadují pravidelnou údržbu. Umisťují se na rovinatý povrch a mohou mít různé rozměry i tvary.  Tento druh zahradních bazénů se používá nejčastěji na koupalištích, nebo velkých zahradách.
  • Polozapzštěné bazény představují kompromis mezi bazény plně zapuštěnými a nadzemními. Jedná se o kompromis i v ceně. Jsou levnější nežli ty plně zapuštěné, ale dražší nežli ty nadzemní.
  • Nadzemní bazény jsou nejlevnější a mohou být umístěny na kterýkoliv rovný povrch. Svou oblibu získali i díky velmi snadné instalaci a údržbě. Do této kategorie spadají především bazény nafukovací.

Výhody nafukovacích bazénů

Ačkoliv svoji bytelností nafukovací bazény nikdy nenahradí klasické kopané bazény, nicméně i nafukovací bazény mají mnoho výhod a tady jsou.

  1. Nízká pořizovací cena
  2. Snadná montáž
  3. Snadno přesunovatelné
  4. Nezabírají mnoho místa
  5. Snadné uskladnění mimo sezónu

Tvary nafukovacích bazénů

Nafukovací bazény mají omezené množství tvarů a rozměrů. Mezi základní druhy, ze kterých můžete vybírat, jsou kruh, ovál a obdélník. Jednotlivé tvary mohou mít různou výšku, šířku a hloubku.

Rozměry nafukovacích bazénů

Nafukovací bazény mohou mít různý rozměry. Menší rozměry jsou vhodná pro malé děti jako brouzdaliště nebo mělký bazén. Výhodou je, že tento druh bazénů nemá žádné rohy a dětem nehrozí žádné úrazy. Největší nafukovací bazény bývají ty obdélníkové. Ty mohou mít délku až pět metrů, což je opravdu dostačující i pro dospělé plavce. Co se týče hlouby, jak již bylo zmíněno, může být různá. Nafukovací bazény mohou být mělké pro malé děti, i hluboké pro dospělé plavce.

Údržba vody v nafukovacím bazénu

Stejně jako u jiných druhů zahradních bazénů, je potřeba udržovat vodu čistou i v bazénech nafukovacích. K tomu můžete využít i funkci filtrace vody, kterou nabízejí lepší a modernější modely. Nejčastěji máte na výběr z kartušové, nebo pískové filtrace. Udržet vodu čistou vám pomůže i klasická bazénová chemie.

  • Kartušová filtrace se hodí především pro malé bazénky. Filtrace má menší spotřebu a výhon. Voda je čištěna skrze kartušový filtr.
  • Písková filtrace čistí vodu křemičitým pískem. Čistá voda a přefiltrovaná voda se vrací zpět do bazénu. Hodí se především do větších bazénů. Při správné údržbě vydrží písková filtrace v zahradních bazénech pracovat i několik let.

Jak sestavit nafukovací bazén?

Nafukovací bazén zvládne sestavit opravdu každý, neboť k jeho zprovoznění obvykle nepotřebujete nic jiného, nežli pumpičku. Prvním druhem jsou nafukovací bazény, které mají nafukovací pouze horní okraj. Ten pumpičkou nafouknete a začnete napouštět vodu. Jak bude stoupat hladina vody, budou stoupat i stěny bazénu. Druhou možností je nafukovací bazén s nafukovacími stěnami. Zde kromě vrchního okraje musíte nafouknout i stěny. Nafukovaní je tedy zdlouhavější a pracnější, nicméně tento druh má obvykle větší rozměry a hloubku. K nafukování můžete použít i kompresor.

Příslušenství k zahradním bazénům

Stejně jako jiné bazény, mají i nafukovací bazény své příslušenství. K tomu, aby koupání bylo ještě lepší, a příjemnější vám doporučujeme zakoupit si i schůdky do bazénu, síťku pro lovení nečistot, bazénovou chemii a bazénový vysavač. Hodit se vám určitě budou i různé hračky do bazénu, jako například nafukovací kruh, lehátko, nebo vodní pistole.

Více...
Filtrování Řazení
Počet nalezených produktů: 0

Nic jsme nenašli

Zkuste hledat jinak