Kancelářské a herní židle

Výběru jak kancelářské židle, tak herního křesla je nutné věnovat náležitou pozornost.
Je potřeba si zvolit ergonomicky dobře řešený model, aby vám umožnil správné sezení a opěrky rukou šli nastavit pro optimální polohu vašich ramen, loktů a rukou. V opačném případě následují bolesti zad, zatuhnutí šíje a s ním spojené bolesti hlavy. Také správná hloubka sedáku je důležitá, abyste při práci nebo hraní mohli využít zádové podpěry.


Důležitý je také potahový materiál, druh polstrování a konstrukce židle. Potahový materiál by měl být odolný a příjemný. Polstrování z kvalitní pěny, aby zajišťovala pohodlný a měkký posez i po několika letech. Konstrukce jak kancelářské židle, tak herního křesla by měla mít bytelné a robustní provedení kříže a kvalitní písty. Důležitá je také velikost a materiál pojezdových koleček.
 
Herní židle mají výrazně ergonomický tvar, který kopíruje tvar páteře, s bočním tvarováním uzpůsobeným hraní. Některé modely jsou navíc vybaveny bederními opěrkami a opěrkami hlavy. Herní křesla se dají sklopit do vodorovné polohy.
 
Věnujte pozornost i mechanice křesla, která vám ho umožní např. zamknout  ve zhoupnuté poloze, která vám nejvíce vyhovuje.
Židle s mechanikou multilock lze zamknout a odemknout ve zhoupnuté poloze. Preferujete-li sezení více v záklonu, aniž byste se houpali, je tento systém pro vás nejvhodnější. Herní a kancelářská křesla s multilock systémem podporují zdravé dynamické sezení, proto jsou vhodné i pro ty, kteří v nich tráví více času.
Chcete-li mít u židle možnost zamknout houpací mechaniku, volte systém tilt. Umožní vám židli přepínat z houpacího systému na klasický pevný. Pokud u hraní trávíte každý den několik hodin, židle s tilt mechanikou jsou pro vás vhodné.

Více...
Filtrování Řazení
Počet nalezených produktů: 0

Nic jsme nenašli

Zkuste hledat jinak