Jak vybrat televizi SAMSUNG

Tivis.cz
Jak vybrat televizi SAMSUNG

Každý, kdo vybírá novou televizi, se potřebuje zorientovat v tom, co mu daný model nabízí. V tomto článku vám pomůžeme zorientovat se v pojmech.

Jak vybrat televizi SAMSUNG 

Každý, kdo vybírá novou televizi, se potřebuje zorientovat v tom, co mu daný model nabízí a co je pro něj důležité.

 V tomto článku vám pomůžeme zorientovat se v pojmech uvedených u televizí SAMSUNG.

 Začneme tedy označením modelů.

UE je označení standartních Samsung TV. 
QE je označení prémiových Samsung TV.

 

Co nabízí nová řada QLED TV

Kategorie QLED televizorů přináší díky technologii Quantum Dot 100% objem zobrazovaných barev. Nejvýraznější rozdíl je především v podání pleťové barvy, která je mixem všech barev. QLED televizory mají skvělý kontrast i ve dne společně s detailním zobrazením scén díky HDR. QLED TV můžete vybírat ze čtyř řad s různými prémiovými technologiemi - viz videa a tabulka níže. Třešničkou na dortu je pak design QLED televizí, umožňující pověsit TV na zeď bez jakékoli mezery.

 

 

 

Jak se zorientovat v nabídce prémiových QLED TV?

Pomůže vám tabulka

přehled.JPG

 

 

Nový ovladač k vaší Smart TV SAMSUNG

Velice jednoduché ovládání nových modelů Smart televizí Samsung vám přináší ovladač One Remote Control.  S televizí je ovladač spojen pomocí Bluetooth. Toto spojení umožňuje bleskovou reakci na podnět v ovladači a nemusíte na televizi ani mířit. Rozložení tlačítek je intuitivní a na dosah palce.

 

Co je to UHD a jaké je vhodné rozlišení pro danou úhlopříčku

Obecně se dá říci – čím vyšší rozlišení, tím více detailů. UHD, FullHD, HD to vše jsou zkratky pro rozlišení obrazovky, tedy kolik jednotlivých bodů výrobce dokázal vměstnat do jedné obrazovky. UHD rozlišení, tedy 3840x2160 bodů je nejvyšším rozlišením, které přináší maximum detailů a přínos poznáte především na větších úhlopříčkách (48palců, tj.121cm a větších). Na druhou stranu FullHD rozlišení je zejména vhodné pro menší úhlopříčky.

 

Proč si vybrat televizi s RGB panelem

Přední panel každého televizoru se skládá z jednotlivých bodů – pixelů. Každý z těchto pixelů tvoří ještě menší body – subpixely, které můžete vidět i pod lupou. RGB panely tvoří všechny barvy na obrazovce z pouhých tří subpixelů. RED – červeného, GREEN – zeleného a BLUE – modrého, které dohromady dokážou sestavit jakoukoli barvu. Dokonce i bílou. Proto pouze RGB panely dokáží využít plné rozlišení UHD.

 

Pokud vám ani po přečtení tohoto článku není úplně jasné, která televize je pro vás nejvhodnější, neváhejte se na nás obrátit. Náš školený specialista s vámi vybere ideální TV právě pro vás.

 

 

 

 

 

 

Doprava zdarma

U většiny produktů

Rodinný obchod

Jsme tu pro Vás od roku 1990

Spolehlivý servis

Kvalita doručení, záruční i pozáruční servis

Autorizovaný prodejce

Všechny výrobky jsou výhradně pro český trh