Elektroskútry bez řidičáku

Přemýšlíte jak se rychle a levně přepravovat po městě, aniž byste museli řešit kde zaparkovat? Už jste slyšeli o elektroskútrech

Elektrické skútry si v městském provozu, kde jde o pohodlnou, levnou a rychlou přepravu, získávají čím dál tím větší oblibu. Neopomenutelný aspekt u elektroskútrů je také ekologičtější provoz oproti benzínovým a naftovým dopravním prostředkům a možnost parkování uvnitř obytných budov.

Ve srovnání s benzínovým skútrem jsou výhodou elektroskútru nízké náklady na provoz a servis, nižší hmotnost, prakticky nulová hlučnost a ekologičnost.

V našem e-shopu nebo kamenné prodejně můžete vybírat elektroskútry s SPZ a bez nutnosti řidičáku.

 

Potřebuji na elektroskútr řidičský průkaz?

U vybraných modelů opravdu “řidičák” potřebovat nebudete, ale naopak u některých modelů budete potřebovat řidičské oprávnění AM, případně vyšší skupinu A. Skútry ve skupině AM jsou omezeny výkonem motoru 4 kW. Toto omezení platí od roku 2013. U skútrů ve skupině A1 platí omezení do 11 kW.

Oprávnění pro skupinu AM si můžete udělat už od 15-ti let, pro skupinu A1 teprve až od 16-ti let. Máte-li klasický řidičský průkaz pro skupinu B, můžete řídit vozidla kategorie AM a také motocykly A1 s automatem.

Řidičský průkaz nemusíte mít na ty skútry, jejichž rychlost nepřevýší 25 km/h, jsou vybaveny pedály a výkonem nižším nebo rovným 250 W.Taková zařízení jsou považována za elektrokola. Klíčové je zejména to, že vozidlo je poháněno šlapáním do pedálů.

Více...

Nejprodávanější produkty

Filtrování Řazení
Počet nalezených produktů: 13