Elektromotorky

Elektrické motorky si zejména v městském provozu, kde jde o pohodlnou, levnou a rychlou přepravu, získávají čím dál tím větší oblibu. Neopomenutelný aspekt je také ekologičtější provoz oproti benzínovým a naftovým dopravním prostředkům a možnost parkování uvnitř obytných budov. Zkrátka elektromotorka má ve městě své nesporné výhody, proti kterým ale stojí vyšší pořizovací náklady a nutnost časově náročnějšího nabíjení.

 

Elektrická motorka se od klasické benzínové motorky liší v tom, že není poháněna benzínovým motorem, ale elektromotorem, který je výrazně lehčí, menší, tišší a výkonnější. Vyšší pořizovací náklady elektrické motorky jsou vyváženy minimálními náklady na její provoz a údržbu. Nelze přehlížet ani přínos pro naše životní prostředí. Vzhledem k nutnosti dobíjení je třeba více plánovat dojezdovou vzdálenost a počítat s časem, který bude nutný pro nabití elektromotorky.

 

Jak a kde si elektromotorku mohu nabít?

Všechny typy elektromotorek lze dobíjet prostřednictvím veřejných dobíjecích stanic nebo v obyčejné domácí zásuvce. Nabíjení doma je praktické, ale je třeba však počítat s delší dobou nabíjení, která se u elektrické motorky pohybuje v závislosti na délce dojezdu mezi 5 a 9 hodinami. Máte-li možnost nabíjet prostřednictvím veřejné dobíjecí stanice, bude nabíjecí doba podstatně kratší – cca 30 minut.

Více...
Filtrování Řazení
Počet nalezených produktů: 5