Produkty
{{product.title}} {{(product.price | customCurrency)}}
Kategorie
{{(basket.prices.totalPrice | customCurrency)}}{{getBasketItemCount(basket.items)}}
{{basketItem.product.title}}
{{basketItem.quantity}}x {{basketItem.product.title}}
{{ $index > 0 ? ', ' : '' }}{{ isColorParameter(parameter) ? getColorText(parameter) : '' }}{{ !isColorParameter(parameter) ? parameter : '' }}
{{(getProductPrice(basketItem) | customCurrency)}}
{{additiveServiceWithPrice.name}}
{{(additiveServiceWithPrice.price | customCurrency)}}
{{basket.coupon.name}}
-{{(basket.prices.totalDiscountPrice | customCurrency)}}

Jak vybrat televizi v roce 2018?

 

Televizorů na trhu elektroniky stále přibývá. Rok co rok nacházíme v eshopech nové typy televizí, nové zkratky v parametrech. Musí být má televize Smart? Mám spíše volit ultra HD nebo full HD? A jak velkou TV mám vybrat? Jste z toho zmatení a nevíte jakou televizi koupit? Dle čeho ideální model zvolit? My vám poradíme jak správně vybrat televizor. Projdeme si základní pojmy a k čemu při volbě přihlédnout.

Velikost obrazovky

V první řadě si uvědomte, z jaké blízkosti budete obrazovku sledovat. Do malého bytu nemá cenu kupovat obří televizi. Jaká je tedy optimální sledovací vzdálenost? Máme pro vás jednoduché pravidlo vycházející z uživatelského testování. Vynásobte si úhlopříčku televize dva a půl krát. Tuhle vzdálenost mezi televizí a gaučem dodržujte. Pokud zvolíte televizor s větší uhlopříčkou, dbejte pak na vyšší rozlišení.

 

Sledovací vzdálenost televize v metrech.JPG

 

Ultra HD x Full HD

Full HD televize s rozlišením 1920 x 1080 pixelů byly do nedávna standardem. Postupně je začínají vytlačovat modely s Ultra HD rozlišením 3840 x 2160 pixelů. Jde o 4K televizory. Jejich předností je čtyřikrát více obrazových informací než u Full HD. Rozlišení nám určuje, jak ostrý obraz bude. Čím větší rozlišení, tím větší ostrost. S rozlišením UHD se ponoříte do nejhlubších detailů.

Frekvence zpracování obrazu

Rychlejší frekvence zpracování obrazu poskytuje plynulejší a ostřejší obraz. Pokud jste fanda sportovních přenosů, volte televizor s frekvencí alespoň 100 Hz.

LED podsvícení

LCD televizory s LED podsvícením se od klasických LCD modelů liší tím, že místo zářivých trubic využívají k podsvícení panelu světélkující diody. Tyto televize jsou energeticky úspornější a ekologičtější. Neobsahují totiž rtuť jako dřívější LCD modely s CCFL podsvícením.

Typy LED technologie:

  • Edge LED: Diody jsou umístěny po straně obrazovky. Televizory mohou být sice tenčí, ale u levnějších modelů může docházet k nerovnoměrnému podsvícení.
  • Direct LED: Diody jsou umístěny po celé ploše displeje. Díky tomu je obraz rovnoměrně podsvícen a vykazuje vyšší kontrast.
  • OLED: Technologie na bázi organických diod, řízených na úrovni pixelů. Tedy OLED panel není nijak podsvícený, jednotlivé body vyzařují světlo sami. Díky tomu je černá absolutně černá s ještě větším kontrastem než u Direct LED TV. Televizory s technologií OLED se navíc mohou pyšnit nejtenčím zobrazovacím panelem.

Digitální tuner

V dnešní době máme v České republice digitální vysílání, které zprostředkovávají digitální tunery. Tuner je základní výbava televize. Nové modely jsou již vybaveny druhou generací tunerů, přinášejících podporu vyššího rozlišení 4K či nových kodeků.

Typy tunerů:

  • DVB-T: Současný standard pozemního vysílání v ČR.
  • DVB-T2: Budoucí standard pozemního vysílání v ČR, který nastoupí na scénu v roce 2021 a nahradí tak původní DVB-T. Komprese je zajištěna pomocí kodeku HEVC/H.265. Přínosem je větší počet televizních stanic ve větší kvalitě.
  • DVB-S: Satelitní vysílání.
  • DVB-C: Kabelové vysílání.

Smart TV

Pro ty, kterým už nestačí pouhé sledování televizního vysílání. Na Smart televizi můžete pohodlně brouzdat po internetu, sledovat online pořady nebo na ní promítnout obsah svého PC či mobilního zařízení, a to bez kabelu. Některé Smart televizory lze navíc ovládat hlasem nebo gesty. Se Smart TV se váš obývák promění v multimediální centrum zábavy.

Vstupy a výstupy

Na závěr se zamyslete, s čím vším budete televizi propojovat. Aby se nestalo, že vám bude na nějaký přístroj, který chcete k televizoru připojit, chybět vstup. Porty USB HDMI jsou dnes tak univerzální, že doporučujeme vybírat TV, která jich mají více.

Expresní nákup Nakupte si přes telefon
546 436 165

Množstevní slevy Při nákupu více kusů Vám můžeme nabídnout slevu

Doprava zdarma Při objednávce nad 1000,- Kč