Bezsáčkové vysavače

Hledáte vysavač, do něhož nemusíte "vrážet peníze" za nové sáčky? Žádné další investice už vás po pořízení bezsáčkového vysavače nečekají. Nečistoty a prach se ukládají přímo do nádoby, kterou jednoduše vyprázdníte a občas omyjete.

Vysavače bez sáčků nabízejí stejný komfort jako vysavače klasické. Obsahují bohaté příslušenství v podobě výměnných hlavic (např. pro tvrdé podlahy, na čalounění nebo do štěrbin), teleskopické trubice, dostatečný sací výkon a nízkou hlučnost. Omyvatelná prachová nádoba i filtry, vám navíc umožní vysávat tekutiny bez starostí, že by se váš nový vysavač poškodil.

Bezsáčkový vysavač je ideálním pomocníkem do každé domácnosti.

Pokud ještě váháte s výběrem sáčkového vysavače, připravili jsme pro Vás rádce Jak vybrat bezsáčkový vysavač.

Jak vybrat bezsáčkový vysavač?

Váš starý vysavač již dosloužil a Vy potřebujete nový, jenže nevíte, který vybrat?

V současné době je na trhu široká nabídka vysavačů, a tak, ať se rozhodnete surfovat na internetu, nebo třeba navštívit naši kamennou prodejnu, čeká na Vás buď spousta čtení, porovnávání, zvažování a rozhodování, nebo svěření se do rukou kvalifikovaného personálu naší prodejny. Možností je v dnešní době opravdu spoustu… 

Lze vybírat mezi klasickými vysvavači, jako sáčkové nebo bezsáčkové, ale i vysavači robotickýmiručnímityčovýmiparními atd. Neméně zajímavou kategorií jsou vysavače na popel a saze.

Na jednu stranu je široká nabídka bezesporu výhodou – každý z nás si může vybrat produkt dle představ, na stranu druhou se zákazník v široké nabídce může také lehce ztratit a cítit se produkty až zaplaven. Proto jsme pro Vás připravili malého, ale užitečného rádce jak vybrat vysavač.


NA CO MYSLET PŘED NÁKUPEM VYSAVAČE?

Před samotným nákupem nového pomocníka do domácnosti je třeba popřemýšlet nad tím, co vlastně od takového vysavače očekáváte. Je totiž rozdíl pořizovat vysavač do dílny, na pravidelný úklid milovaného automobilu nebo pro úklid domácnosti. Pokud patříte mezi běžné uživatele a hledáte pomocníka do domácnosti nejspíše, jako základ, budete volit klasický vysavač. 

Bezsáčkové vysavače -  Bezsáčkový vysavač je, jak sám název napovídá, zbaven sáčků, nicméně pro úklid domácnosti se úplně nehodí. Bezsáčkové vysavače jsou vhodné zejména pro vysávání hrubých nečistot.
Veškeré vysáté nečistoty se usazují ve speciální nádobě, kterou je nutné vysypávat a čistit filtr. Pro dosažení dobrého výsledku jsou tyto vysavače vybaveny různými typy filtrů.

JAK VYBRAT BEZSÁČKOVÝ VYSAVAČ?

Bezsáčkové neboli cyklonové vysavače jsou možnou alternativou klasických sáčkových vysavačů. 

Hlavní výhodou těchto vysavačů je, jak už sám název napovídá, vysávání bez potřeby sáčků. To v praxi znamená, že uživatel nemusí v průběhu roku vynakládat žádné další investice na nákup, mnohdy ne zrovna levných, sáčků.
 
Stejně jako u sáčkových vysavačů je před samotnou koupí vysavače bezsáčkového třeba brát v úvahu finanční možnosti a především pak prostory, pro které má být vysavač určen. Bezsáčkový vysavač lze použít jak v domácnosti, tak například do dílen a prostorů, kde se nachází hrubší nečistoty - ty vysavač zvládne jedna-dvě. V rámci běžné domácnosti je nicméně třeba počítat s namotáváním vlasů, zvířecích chlupů apod. přímo na filtr, který je nutné čistit ručně, aby se nesnížil sací výkon vysavače.
 

Jak bezsáčkový vysavač funguje?

Většina moderních bezsáčkových vysavačů využívá při své činnosti tzv. cyklonový efekt, který díky odstředivé síle zajišťuje oddělení nečistot od vzduchu, ty se pak následně usazují právě ve sběrné nádobě. Pokud má vysavač navíc kvalitní filtr, je to právě již zmiňovaný cyklonový efekt, jenž zajistí, že se prach z vysavače nedostane zpět do Vaší domácnosti. Tento systém je proto vhodný pro alergiky.

Bezsáčkové vysavače prach a další nečistoty zachycují ve speciální (většinou plastové) nádobce, odkud je po skončení úklidu stačí (případně po naplnění nádobky) prostě a jednoduše vysypat (ideálně přímo do popelnice). Díky tomuto „systému“ nikde neskladujete špínu ani prach. Sběrná nádobka je navíc omyvatelná, takže si můžete být po každém vypláchnutí a jejím vysušení jisti, že je zcela čistá a opět plně funkční. Nicméně pozor – s nádobkou by neměli manipulovat alergici, astmatici ani děti!

Na co se zaměřit při výběru bezsáčkového vysavače:

  1. sací výkon – před samotnou koupí je vhodné zaměřit se na sací výkon namísto nic neříkajícího příkonu. Kvalitní bezsáčkový vysavač by měl mít výkon alespoň 300 W. Výrobce by měl také zákazníka informovat o tom, jak byl uvedený sací výkon produktu měřen. Důležitá a určující je naměřená hodnota pro kobercovou hubici neboli kartáč, jelikož sací výkon se právě průchodem přes hubici a hadici snižuje.
  2. výkon filtrů – vzhledem ke skutečnosti, že bezsáčkové vysavače jsou konstruovány bez sáčků, které jinak tvoří jakousi bariéru před nečistotami, je třeba se při výběru nového pomocníka do domácnosti soustředit právě na výkon filtrů. Jsou typy vysavačů, kde jsou filtry omyvatelné, ale pozor na trhu jsou i vysavače, u kterých je potřeba filtr měnit! Obvykle má vysavač prachový filtr, který zachycuje jak hrubé nečistoty, tak jemné prachové částice. Tento filtr chrání motor vysavače před nečistotami a brání tak jeho zanesení. Většinou jsou tyto filtry pěnové nebo molitanové. Jelikož je jejich funkce pro proces luxování velmi důležitá, je dobré je často kontrolovat, případně měnit. Za prachovým filtrem jsou pak zpravidla dva filtry – jeden před a druhý za motorem. Jejich úkolem je starat se o čistotu vzduchu, který se vrací z vysavače zpět do místnosti. Co se týče kvality luxování – není důležitý jen počet filtrů a množství vrstev, ze kterých se skládají, ale také celková konstrukce a její těsnící vlastnosti. 
  3. typy filtrů:
  • mikrofiltr – základní typ, který je vyráběn z molitanu nebo tkaniny.
  • omyvatelný filtr – filtr, který stačí pravidelně omývat a není třeba jej nahrazovat filtrem novým.
  • HEPA a EPA filtry – certifikované filtry. Udávané číslo značí stupeň filtrace. Čím vyšší číslo filtr má, tím je filtrace účinnější. 
  • vodní filtrace – veškeré nečistoty a prach se shromažďují do vody v nádržce vysavače. Po skončení úklidu stačí nádobku vyjmout, opláchnout a vrátit zpět na původní místo.

       4.objem nádoby – pro běžnou domácnost stačí objem okolo 1,5 l, který je pro úklid zcela dostačující.

       5.příslušenství: 

  • podlahová hubice – základní hubice, která Vám umožní vysát jak podlahy, tak koberce, a to díky vysouvacím kartáčům.
  • elektrický turbo kartáč – vhodný pro majitele zvířecích mazlíčků. 
  • rotační kartáč – určený především pro luxování koberců. V hubici je několik rotačních kartáčů, které odstraňují z koberců prach a jiné nečistoty. 

Výhody a nevýhody bezsáčkových vysavačů v kostce:

Výhody Nevýhody
bez nutnosti dokupování sáčků nutnost vysypat nádobu po skončení vysávání
vhodné pro úklid hrubších nečistot potřeba pravidelně čistit filtr
nižší hmotnost nižší efektivita oproti sáčkovým vysavačům
stabilní sací výkon vyšší hlučnost

* TIP pro váhavce…

Pokud neradi kupujete zajíce v pytli a jste v oblasti domácích spotřebičů váhaví, rozhodně navštivte náš kamenný obchod, kde si můžete vysavač přímo vyzkoušet. Když jste totiž v prodejně, není nic jednoduššího, než si vysavač, který Vám padl do oka nechat zapojit do zásuvky – hned tak zjistíte, jak se Vám s ním manipuluje, jak je těžký, hlučný a jak v reálu vypadají veškeré jeho součásti

Nejprodávanější produkty

1
- 7 %
ETA Andare Animal 1493 90020 bezsáčkový vysavač

ETA Andare Animal 1493 90020 bezsáčkový vysavač

Bezsáčkový vysavač ETA Andare Animal 1493 90020 vhodný pro domácnosti se zvířecími mazlíčky. Nástavec na vyčesávání srsti, ECO motor s nižším příkonem 800 W pro úsporu elektrické energie. Vysoká účinnost vysávání.
2.799 Kč
2.599 Kč
2
- 20 %
SENCOR SVC 8618GD tyčový vysavač

SENCOR SVC 8618GD tyčový vysavač

Bezšňůrový tyčový vysavač SENCOR SVC 8618GD 2 v 1 s možností vyjmutí ruční jednotky, vysoce účinná baterie Li-Ion 18V s krátkou dobou nabíjení a dlouhou dobou provozu, 2 rychlosti provozu, vynikající výsledky na jakémkoli typu podlah, Li-Ion 2 000 mAh.
3.499 Kč
2.799 Kč
3
- 7 %
SENCOR SVC 510GR-EUE2 bezsáčkový vysavač

SENCOR SVC 510GR-EUE2 bezsáčkový vysavač

Bezsáčkový vysavač SENCOR SVC 510GR-EUE2, vysoce účinný 890 W ECO motor.Nový systém 4th Generation Cyclone pro dokonalé oddělení prachu od vzduchu zachytává více prachu už na 1. stupni filtrace a šetří tak HEPA filtr.
1.499 Kč
1.399 Kč
4
- 7 %
SENCOR SVC 512VT-EUE2 bezsáčkový vysavač

SENCOR SVC 512VT-EUE2 bezsáčkový vysavač

Bezsáčkový vysavač SENCOR SVC 512 VT-EUE2, vysoce účinný 890 W ECO motor.Nový systém 4th Generation Cyclone pro dokonalé oddělení prachu od vzduchu zachytává více prachu už na 1. stupni filtrace a šetří tak HEPA filtr.
1.499 Kč
1.399 Kč
5
ETA Salvet 0513 90000 bílý/červený bezsáčkový vysavač

ETA Salvet 0513 90000 bílý/červený bezsáčkový vysavač

Bezsáčkový vysavač ETA Salvet 0513 90000 vhodný pro alergiky. Filtrace pomocí 2 HEPA filtrů, výstupní HEPA filtr č. 13. ECO motor 700 W , bohaté příslušenství.
2.299 Kč
6
- 17 %
SENCOR SVC 730RD-EUE2 bezsáčkový vysavač

SENCOR SVC 730RD-EUE2 bezsáčkový vysavač

Bezsáčkový vysavač SENCOR SVC 730RD-EUE2, vysoce účinný 800 W ECO motor, systém Cyclone pro dokonalé oddělení prachu od vzduchu, 5 stupňový systém filtrace, elektronická regulace sacího výkonu.
1.799 Kč
1.499 Kč
7
- 23 %
SENCOR SVC 1030-EUE2 bezsáčkový vysavač

SENCOR SVC 1030-EUE2 bezsáčkový vysavač

Bezsáčkový vysavač, 6 LET ZÁRUKA na motor, turbohubice + speciální mini-turbohubice na dokonalé vysátí zvířecí srtsti z čalounění v ceně 799,- ZDARMA, vysoce účinný 700 W ECO motor (nová generace motoru s vysokou účinností)
2.999 Kč
2.299 Kč
8
- 17 %
SENCOR SVC 730GR-EUE2 bezsáčkový vysavač

SENCOR SVC 730GR-EUE2 bezsáčkový vysavač

Bezsáčkový vysavač SENCOR SVC 730GR-EUE2, vysoce účinný 800 W ECO motor, systém Cyclone pro dokonalé oddělení prachu od vzduchu, 5 stupňový systém filtrace, elektronická regulace sacího výkonu.
1.799 Kč
1.499 Kč
- 35 %
Doprava zdarma
HOOVER PR60ALG 011 bezsáčkový vysavač

HOOVER PR60ALG 011 bezsáčkový vysavač

Skladem
9.990 Kč
6.490 Kč
3A bezsáčkový vysavač HOOVER Prodige PR60ALG 011 v en. třídě A++. Samostatný cyklónový systém, tichý chod 75 dB(A), maximální příkon 450 W, filtrace EPA, objem nádoby na prach 2 l, snadné vysypávání prachu - One Touch.
Doprava zdarma
ROWENTA RO 3724 bezsáčkový vysavač

ROWENTA RO 3724 bezsáčkový vysavač

Skladem
2.690 Kč
Bezsáčkový vysavač Rowenta RO3724EA, příkon 750 W, Advanced Cyclonic Systém, kapacita prachové nádoby 2 l, omyvatelné filtry, kovová teleskopická tyč.
- 12 %
Doprava zdarma
SENCOR SVC 900-EUE3 vysavač 2 v 1

SENCOR SVC 900-EUE3 vysavač 2 v 1

Skladem
1.699 Kč
1.499 Kč
Bezsáčkový & sáčkový vysavač SENCOR SVC 900-EUE3 s vysoce účinným 700W ECO motorem, variabilní systém 2 v 1 (možnost použití jako bezsáčkový nebo sáčkový vysavač), akční rádius 7,5 m (délka přívodního kabelu 5 m).
- 7 %
Časově omezená Akční nabídka Doprava zdarma
ETA Andare Animal 1493 90020 bezsáčkový vysavač

ETA Andare Animal 1493 90020 bezsáčkový vysavač

Skladem na prodejně
2.799 Kč
2.599 Kč
Bezsáčkový vysavač ETA Andare Animal 1493 90020 vhodný pro domácnosti se zvířecími mazlíčky. Nástavec na vyčesávání srsti, ECO motor s nižším příkonem 800 W pro úsporu elektrické energie. Vysoká účinnost vysávání.
- 22 %
Doprava zdarma
SENCOR SVC 1080TI bezsáčkový vysavač

SENCOR SVC 1080TI bezsáčkový vysavač

Skladem
4.499 Kč
3.499 Kč
4A bezsáčkový vysavač SENCOR SVC 1080TI s 700W ECO motorem. Clean Air HEPA H13 filtr zajišťuje špičkovou filtraci vhodnou pro alergiky. Complete Care s příslušenství pro jakýkoliv úklid v domácnosti i auta.
- 7 %
Akce Doprava zdarma
SENCOR SVC 512VT-EUE2 bezsáčkový vysavač

SENCOR SVC 512VT-EUE2 bezsáčkový vysavač

Skladem na prodejně
1.499 Kč
1.399 Kč
Bezsáčkový vysavač SENCOR SVC 512 VT-EUE2, vysoce účinný 890 W ECO motor.Nový systém 4th Generation Cyclone pro dokonalé oddělení prachu od vzduchu zachytává více prachu už na 1. stupni filtrace a šetří tak HEPA filtr.
- 14 %
Doprava zdarma
ROWENTA RO 3729 EA bezsáčkový vysavač

ROWENTA RO 3729 EA bezsáčkový vysavač

Skladem
2.899 Kč
2.499 Kč
Bezsáčkový cyklónový vysavač ROWENTA RO 3729 EA. Pokročilá monocyklonová technologie s dvouúrovňovou filtrací zachytí až 99,98 % vysátého prachu. Snadná údržba.
- 24 %
Doprava zdarma
SENCOR SVC 1086TQ 4AAAA EcoPower bezsáčkový vysavač

SENCOR SVC 1086TQ 4AAAA EcoPower bezsáčkový vysavač

Skladem
3.699 Kč
2.799 Kč
4AAAA bezsáčkový vysavač Sencor SVC 1086TQ s Multi cyklónovou technologií. Clean Air HEPA H13 filtr zajišťuje špičkovou filtraci vhodnou pro alergiky. XXL nádoba na prach 3,5 l, akční rádius 10 m.
- 6 %
Doprava zdarma
ELECTROLUX ESC63EB bezsáčkový vysavač

ELECTROLUX ESC63EB bezsáčkový vysavač

Není skladem
3.499 Kč
3.299 Kč
Bezsáčkový vysavač ELECTROLUX ESC63EB Super Cyclone, příkon 650 W, omyvatelný hygienický filtr 12, schodišťové nárazníky, turbohubice.
- 20 %
Doprava zdarma
HOOVER ST50ALG 011 bezsáčkový vysavač

HOOVER ST50ALG 011 bezsáčkový vysavač

Není skladem
9.990 Kč
7.990 Kč
3A besáčkový vysavač HOOVER Synthesis ST50ALG 011 s multicyklónovou technologií Airvolution s kompaktním stačováním prachu, stálá sací síla beze ztrát. Objem nádoby při stlačení až 10 l, pracovní radius 13 m. Rotační hubice Mini Turbo Pet na zvířecí srst.
- 43 %
Doprava zdarma
HOOVER FD22RP 011 tyčový aku vysavač

HOOVER FD22RP 011 tyčový aku vysavač

Není skladem
6.990 Kč
3.990 Kč
Tyčový aku bezsáčkový vysavač HOOVER FD22R 011 2v1 s výkonem 22 V. Doba vysávání až 25 minut na jedno dobití. Příslušenství na všechny povrchy podlah, stěn, čalounění, využití v autě, karavanu.
- 18 %
Doprava zdarma
HOOVER RC69PET 011 bezsáčkový vysavač

HOOVER RC69PET 011 bezsáčkový vysavač

Skladem
5.990 Kč
4.890 Kč
Bezsáčkový A+AAA vysavač Reactiv HOOVER RC69PET 011 s příkonem 550 W. Samostatný cyklónový systém, EPA , tichý chod 69 dB(A), hubice All Floors Supreme, Carpet Optimax, parketová hubice Extra Care, Mini Turbo Pet Dual Action.
Doprava zdarma

U většiny produktů

Rodinný obchod

Jsme tu pro Vás od roku 1990

Spolehlivý servis

Kvalita doručení, záruční i pozáruční servis

Autorizovaný prodejce

Všechny výrobky jsou výhradně pro český trh