Bazény pro psy

Jak vybrat psí bazén, nebo brouzdaliště?

Pokud plánujete v blízké době koupit svému psovi bazén, nebo alespoň malé brouzdaliště, jistě máte mnoho otázek. Je lepší koupit psí bazén nový, nebo postačí bazén pro psy z bazaru? Jak velký by psí bazén měl být a kolik by se do něj mělo vlézt vody? Čím se liší psí bazény a psí brouzdaliště? Jaký výrobní materiál je pro psí bazény nejlepší? Vše vám rádi zodpovíme.

Jak hluboký by měl být bazén pro psa?

Psí bazény mají různé rozměry. Před koupí si psa vždy pečlivě změřte (v kohoutku). Také si ověřte, jak dobrý je váš pes plavec. V každém případě nesmí mít pes vodu výš, než po čumák. Vždy musí pohodlně dosáhnout všema nohama na zem. Myslete i na to, že pes musí mít možnost kdykoliv bazén sám opustit. Pokud byste měli bazén s příliš vysokými stěnami, které by pes nemohl přeskočit, hrozní riziko utonutí, nebo podchlazení.

Bazény pro psy dělíme dle velikosti na psí bazény pro malá plemena, psí bazény pro středně velká plemena a psí bazény pro velká plemena.  Psí bazény pro malá plemena jsou často jen brouzdaliště a mají jen několik centimetrů vody. Tento druh bazénů je vhodný například pro čivavy. Bazény pro středně velká psí plemena jsou už větší a jsou vhodná například pro dalmatiny, nebo vlčáky. Bazény pro velká psí plemena pak jistě uvítají například samojedi.

Jaký je rozdíl mezi bazénem pro psy a psím brouzdalištěm?

Hlavní rozdíl mezi psím bazénem a psím brouzdalištěm je především dle maximálního objemu vody. Bazény pro psy jsou větší a hlubší. Psi vodu mohou mít až po krk. Oproti tomu brouzdaliště jsou mělká a zpravidla v nich není více vody než po tlapky. Psí brouzdaliště jsou vhodná především pro psy, kteří se bojí vody. Zchladí se a přitom jim nehrozí utonutí.

Jaký objem vody by psí bazén měl mít?

Důležitým parametrem, který by při vašem rozhodování měl hrát roli, je objem vody, který se do bazénu vejde. Pokud je tento parametr výrobcem samotným opomenut, můžete si jej sami jednoduše a rychle spočítat. Objem vody v kruhovém psím bazénu spočítáte dle vzorce pro objem válce. Obdélníkový psí bazén dle vzorce pro výpočet kvádru. Objem čtvercového bazénu spočítáte dle vzorce pro výpočet kvádru. Vzorce samotné (nebo i online kalkulačku) si můžete snadno a rychle vyhledat na internetu.

Jaký výrobní materiál je pro psí bazény nejlepší?

Bazény pro psy se nejčastěji vyrábějí z PVC, plastu, nebo kovu. Některé obchody nabízejí i nafukovací bazény pro psy. Jsou sice levné, ale hodí se především pro menší psí plemena. Čím větší plemeno psa se v nafukovacím bazénu bude koupat, tím je i větší riziko poničení. Proti tomu velmi odolné jsou bazény z plastu, PVC a kovu. PVC bazény jsou kvalitní a snadno skladatelné. Dobře se čistí a mají pevnou základnu. Plastové bazény jsou taktéž velmi kvalitní, nicméně velmi často nejsou rozložitelné. Budou vám tak zabírat hodně místa i během zimy. Posledním druhem jsou bazény kovové. Ty jsou ze všech zmíněných nejstabilnější, nicméně mají i nejvyšší hmotnost. Vhodný materiál psího bazénu volte především dle hmotnosti a velikosti psa.

Přemýšlíte, jestli koupit psí bazén nový, nebo z bazaru?

Na internetu naleznete celou řadu modelů prodávajících se jak na e-shopech, tak na bazarech. Faktem je, že nové bazény z internetových obchodů jsou zpravidla dražší, nicméně díky tomu získáte jistotu, že bazén není prasklý, ani jinak poničený. Taktéž se na výrobek vztahuje záruka, takže v případě nutnosti můžete vadný model vyměnit, nebo vrátit. Všechny tyto výhody během koupě psích bazénů z bazaru ztrácíte.

 

Více...
Filtrování Řazení
Počet nalezených produktů: 0

Nic jsme nenašli

Zkuste hledat jinak