Bazény Marimex

Zahradní bazény Marimex mají mnoho tvarů, rozměrů a výrobních materiálů. Přitom na zvoleném materiálu přímo záleží jeho odolnost, kvalita a životnost. Víte, podle čeho se při výběru řídit a jak vybrat ten nejlepší bazén? Pokud ne, pokračujte ve čtení, máme pro vás malého rádce.

Výrobní materiály bazénů

Materiálů, ze kterých bazény Marimex mohou být vyrobeny je celá řada, nicméně mezi ty nejznámější a nejzákladnější zcela určitě patří bazény fóliové, plastové bazény, nerezové bazény, bazény betonové, keramické, laminátové a nafukovací bazény.

 1. Fóliové bazény
  Fóliové zahradní bazény jsou vyrobeny z ocelových plechů s fóliovým povrchem. Celý bazén je potažen několika fóliemi, které jsou navzájem spojené. A jsou to právě spáry, které dělají neplechu. V průběhu let se totiž ve spárách mohou objevovat malé trhlinky, které začnou propouštět vodu. Životnost zahradních bazénů z fólie přibližně 8 až 10 let.
 2. Plastové bazény
  Plastové bazény jsou svými vlastnostmi velmi podobné těm fóliovým. Mohou být vylité z jednoho kusu (jedná se o jednu velkou vanu bez spárů), nebo potaženy plastovými fóliemi. Životnost bazénu je taktéž kolem 8 až 10 let.
 3. Nerezové bazény
  Nerezové zahradní bazény jsou velmi kvalitní a při správné údržbě mají téměř neomezenou životnost. Nicméně vzhledem k své vcelku vysoké pořizovací ceně, se s nimi setkáte především na koupalištích, nebo v hotelech.
 4. Keramické bazény
  Dalším rozšířeným druhem jsou keramické bazény. Nicméně keramika je příliš křehká na to, aby sama mohla tvořit svrchní vrstvu. Jedná se tak spíše o laminátový povrch s přidanou keramikou. Kromě vyšší pořizovací ceny mezi laminátovým a keramickým zahradním bazénem nenajdete téměř žádný rozdíl.
 5. Laminátový zahradní bazén
  Bazény vyrobené z laminátu jsou nestárnoucí klasika, která se používá už po mnoho let. Jedná se o příjemný kompromis mezi cenou a kvalitou. Díky tomu, že laminátové (popřípadě i sklolaminátové) zahradní bazény nemají žádné sváry, mají při správné údržbě životnost klidně i 50 let.

Tvary bazénů

Bazény Marimex mohou mít mnoho tvarů, nicméně základními tvary jsou kruh, ovál, obdélník a atypický tvar.

 • Kruhový bazén je nestárnoucí klasika. Používá se spíše u menších bazénů, a tak zde je riziko, že si moc nezaplavete. Pokud nechcete plavat neustále dokola, musí být kulatý bazén opravdu velký. Výhodou je, že bazén nemá žádné roky. Což znamená, že nehrozí úraz o hrany a navíc se vám v rozích bazénu nebude usazovat špína.
 • Obdélníkový bazén se obvykle dělá ve větších rozměrech, což znamená, že si v něm můžete i dobře zaplavat. Nevýhodou je, že bazén má rohy, o které se můžete poranit. Navíc se vám v rozích bude usazovat špína a bazén se špatně čistí.
 • Oválný tvar je příjemným kompromisem mezi kulatým a obdélníkovým zahradním bazénem. Dobře si v něm zaplavete a navíc se vám bazén bude velmi dobře čistit.
 • Poslední variantou jsou atypické tvary bazénů. Ty jsou obvykle vyráběné na zakázku dle přání klienta, musíte tak počítat s vyšší pořizovací cenou.

Typy bazénů

Kromě výrobního materiálu a tvaru zahradního bazénu, si musíte vybrat i typ zahradního bazénu. Do základních typů řadíme bazény zapuštěné, polozapuštěné a nadzemní bazény.

 1. Zapuštěné bazény
  Bazény zapuštěné v zemi zná snad každý. Nenarušují vzhled zahrady a hodí se tak jak do hotelů, tak do domácností. Jejich obrovskou výhodou je nejen krásný vzhled, ale i dlouhá životnost, možnost zabudování bazénů a celoročního používání. Oproti tomu na druhé straně stojí nevýhody jako je vyšší pořizovací cena, náročná údržba, složitá instalace a vysoké nároky na prostor. Zapuštěné zahradní bazény jsou obvykle vyrobené z betonu, laminátu, sklolaminátu, nerezu, plastu, nebo fólie.
 2. Polozapuštěné bazény
  Polozapuštěné bazény jsou příjemným kompromisem mezi zapuštěnými bazény a bazény nadzemními. Hodí se i do svahovitého terénu. Vcelku dobrá je i životnost a kvalita. Výhodou je i snadná údržba a delší životnost nežli u těch nadzemních bazénů.
 3. Nadzemní bazény
  nadzemním bazénu se koupal snad každý z nás. Nejčastěji se jedná o nafukovací bazény. Tento druh bazénů vyniká nejen svoji nízkou pořizovací cenou, ale i snadnou montáží a přemisťováním. Zákazníci jistě ocení i snadnou údržbu a umístění bez nutnosti zasahování do terénu. Mezi hlavní nevýhody tohoto druhu patří nižší životnost, nutnost zazimování a design, které nezapadá do zahrady.

Konstrukce bazénu

Zahradní bazény mohou mít i více konstrukcí. Řadíme sem především konstrukci rámovou, pevnou a nafukovací. Konstrukce rámová a nafukovací jsou obvykle použité u nadzemních bazénů. Konstrukce je trochu chatrná a je potřeba na ni dávat pozor. Konstrukci pevnou naleznete obvykle u zapuštěných bazénů. Jedná se o pevnou a bytelnou konstrukci, u které se nedá měnit její tvar. Každá konstrukce má své výhody a nevýhody a výběr ideální varianty je jen na vás a vašich finančních možnostech.

Příslušenství k bazénům

Kromě výběru bazénu samotného, byste neměli zapomínat ani na příslušenství k bazénům a k jejich údržbě. Při koupit bazénu Marimex byste měli myslet i na bazénovou chemii, schůdky do vody, bazénovou fólii, zastřešení bazénu, čerpadlo, bazénovou filtraci, vysavač do bazénu, bazénový protiproud, nebo třeba osvětlení. Určitě během koupání oceníte i různá lehátka, čluny a hračky. Příslušenství je celá řada a je jen na vašem typu bazénu a vaší úvaze, abyste vybrali příslušenství, které vám bude nejen zpříjemňovat koupání v bazénu, ale bude jej udržovat i v dobré kondici, aby vám vydržel mnoho let.

Více...
Filtrování Řazení
Počet nalezených produktů: 0

Nic jsme nenašli

Zkuste hledat jinak