Bazény
Bazény jsou fantastický prostředek, jak během horkých dnů zabavit děti. Víte, jaký druh zahradního bazénu je právě pro vás tím nejlepším? Máme pro vás přehled těch nejzákladnějších druhů a shrnutí jejich předních a záporných stránek.
Typy zahradních bazénů
Předtím, nežli si nějaký bazén koupíte, byste si měli rozmyslet, jaký druh zahradního bazénu je právě pro vás ten nejlepší. Mezi ty základní druhy patří zapuštěné bazény, polozapuštěné bazény a nadzemní bazény.
1. Zapuštěné bazény
Zapuštěné bazény jsou nestárnoucí klasika, kterou každý z nás zná například z hotelů, nebo koupališť. Jedná se o vykopanou díru do země, která má upravený povrch. Řadíme sem především betonové bazény, fóliové bazény, laminátové bazény, pastové bazény a plechové bazény. Velkou výhodou tohoto typu je vysoká kvalita, čemuž odpovídá i vyšší pořizovací cena. Plusovým bodem je i fakt, že bazén je celoroční. Jednou jej postavíte a už nikdy se nemusíte trápit s montáží.
2. Polozapuštěné bazény
Polozapuštěné bazény představují kompromis mezi klasickými zapuštěnými bazény a těmi nadzemními. Část bazénu je totiž zapuštěná do země a druhá část je nadzemní. Obdobně je to s pořizovací cenou, ta je totiž nižší nežli u klasických zapuštěných bazénů, ale vyšší než u těch nadzemních. Tento typ bazénů je ideální například do svahovitého terénu.
3. Bazény nadzemní
Poslední skupinou jsou bazény nadzemní. Jedná se o nejlevnější a zároveň i nejdostupnější variantu. Nadzemní bazény jsou totiž oproti předchozím typům umístěny plně na povrchu země a k jejich položení není potřeba žádná (nebo jen minimální) povrchová úprava. Zapotřebí je jen rovná plocha bez travnatého porostu (případné travnaté drny je nutné odstranit). Oproti předešlým typům mají nadzemní bazény výhodu i ve své kompaktnosti. Vcelku snadno je můžete přemisťovat z místa na místo. Výhodou je i fakt, že bazén obvykle nemá žádné ostré rohy, nemusíte se tak bát, že vaše dítě přijde k úrazu během letního dovádění. Mezi základní druhy nadzemních bazénů patří bazény nafukovací, bazény plastové a fóliové nadzemní bazény.
3.1 Nafukovací bazény
Klasické nafukovací bazény zná asi každý, jsou to totiž bezpochyby nejoblíbenější a nejrozšířenější bazény. Oproti jiným druhům jsou kompaktní, snadno sestavitelné a velmi levné. K sestavení potřebujete jen bazén samotný, pumpičku a vodu. Nevýhodou je jeho životnost. Bazén musíte chránit před mrazem, neboť by mohlo dojít k poničení materiálu. Pozor si musíte dávat i na píchnutí. Slabou stránkou tohoto druhu zahradního bazénu je i omezená velikost a malý výběr tvarů.
3.2 Plastové nadzemní bazény
Druhým typem nadzemních bazénů jsou bazény plastové. Stejně jako předešlý druh zahradního bazénu je velmi levný a jednoduchý na sestavení, nicméně oproti předešlému druhu jsou bazény více odolné a méně chatrné.
3.3 Fóliové nadzemní bazény
Posledním druhem zahradních bazénů, které stojí za zmínku, je fóliový nadzemní bazén. Tento druh nadzemních bazénů má stěny vyrobené z plechu s povrchovou antikorozivní úpravou a vnitřní folií z měkkého PVC. Ve srovnání s klasickým nafukovacím bazénem a plastovým nadzemním bazénem, jsou fóliové bazény kvalitnější, čemuž odpovídá i jeho vyšší pořizovací cena. Tento druh bazénů má oproti předešlým druhům velkou výhodu i v tom, že po skončení sezóny jej není nutné bourat. Pokud je správně zabezpečíte, zimu hravě přečkají.
Příslušenství nadzemních bazénů
Pakliže se rozhodnete pro koupi nadzemního bazénu, jistě byste měli mít přehled o základním příslušenství těchto bazénů. V zásadě patří, že většina těchto bazénů dokáže fungovat bez jakýchkoliv dalších komponentů, nicméně pokud si k bazénu zakoupíte bazénové schůdky, filtry, čerpadlo, pumpičku, síťku na nečistoty, bazénový vysavač, kryt na bazén, či chemikálie pro čistou vodu, určitě neprohloupíte.
Více...
Skladem na prodejnědoručíme 22.3.2023